2 sene önce
2 sene önce

Uyuşturucu baronu Pablo Escobarın kardeşi 350 dolarlık akıllı telefonunu piyasaya sürdü

Tarihin en büyük uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, sadece 350 dolaretiketine sahip olan katlanabilir akıllı telefonunu duyurdu. Escobar Fold 1 adındaki cihaz, Apple ve Samsung‘atutuyor.

“Pablo Escobar Fold 1” isimli telefonun katlanır ekranıve 349 dolarlık biretiketine sahip. Roberto Escobar, bu ürünle Apple’ı hedef aldığını öne sürerken, ABD’li teknoloji devini insanları dolandırmakla suçladı. Escobar, bu sebepleyıl Apple’a 30 milyar dolarlık bir dava açacağını da belirtti. Hong Kong’da üretilen ve Android işletim sistemi kullanan telefonun 100 bin adetle sınırlı olacağı açıklandı. Escobar bu telefonun kırılmaz olduğunu ve rakiplerine görederecefiyatlı olduğunu söylüyor.

ÇİFT KAMERASI VAR

Sekiz çekirdekli 2.8Ghz Qualcomm Snapdragon 8 işlemciye sahip olan bu katlanabilir telefon, 16 MP + 20 MP çift kameraya sahip. 7.8 inçlik Full HD AMOLED ekrana sahip olan cihaz, çift SIM kart desteğine de sahip.

Sıradaki Haberi Oku  Evden çalışırken kullanabileceğiniz 10 mobil uygulama

“APPLE’I YENECEĞİM”

Escobar, Digital Trends’e yaptığı açıklamalarda “Birçok insana Apple’ı yeneceğimi söyledim ve yapacağım. Perakendecileri ve çevrimiçi ağları aradan çıkardım. Böylece Samsung ve diğerleri gibi binlerce dolara telefon satmıyorum” şeklinde konuştu.

Üstelik Roberto Escobar’ın Apple’a karşı başlattığı savaş yalnızca sektörel bir rekabetten ibaret değil. Kardeş Escobar, Apple’ın insanları kandırarak değersiz ürünler sattığını iddia ederek 6 Ocak 2020’da şirkete karşı 30 milyar dolarlık bir ‘sınıf-aksiyonu’ davası açacağını duyurdu. İnsanlaraettiklerinivermeden önce kendi telefonunu gün yüzüne çıkarmak istediğini söyleyen Escobar, bu davaya başlamak için sadece avukatlara 1 milyon dolarharcadığını dile getirdi.

Pablo Escobar

ABİ UYUŞTURUCU, KARDEŞ TEKNOLOJİ İLE GÜNDEMDE

Pablo Emilio Escobar Gaviria ya da dahaolarak bilinen adıyla Pablo Escobar, tarihin en büyük uyuşturucu kaçakçılarından biriydi. Bir döneme damga vuran ve dünyanın eninsanları listesine daha girecek büyüklükte bir servete ulaşan Pablo Escobar, suç, uyuşturucu ve cinayet kelimeleri ile sık sık aynı cümlede yer aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Arnavutluktaki depremde bilanço ağırlaşıyor! 20 ölü, 150den fazla yaralı var

Pablo Escobar’ın kardeşi olan Roberto Escobar ise daha çok teknoloji ve teknoloji üreticileri ile anılıyor. Geçtiğimiz dönemde ünlü girişimci ve iş adamı Elon Musk’ınsilahı fikrini kendisinden çaldığını iddia ederek gündem yaratan kardeş Escobar, şimdi ise 2019 yılının en büyükkırıklıklarından olan katlanabilir akıllı telefonlarla gündemde.

Haber Videosu

: Uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın kardeşi 350 dolarlık akıllı telefonunu piyasaya sürdü

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.