Ekonomi

13 ilde kar nedeniyle eğitime 1 gün ara

Yurdu etkisi altınayoğun kar yağışı ve soğuklar nedeniyleaksamaya devam ediyor.

13 ilde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 11 Şubat Salı günüverildi.

VAN

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kar nedeniyle 11 Şubat Salı günügenelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda,eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve rehberlik araştırma merkezlerinde eğitim öğretime bir günverildiği belirtildi.

Açıklamada, engelli vekamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

GİRESUN

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da Giresun merkez ile Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki okulların 11 Şubat Salı günü tatil olacağı bildirildi. Açıklamada, engelli vekamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ARTVİN

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Artvin merkez ve köyleri ile Borçka, Murgul, Hopa, Arhavi ve Kemalpaşa ilçelerinde kötü hava şartları ve buzlanma nedeniyle 11 Şubat Salı günü okulların tatil olacağını duyurdu. Engelli vekamu personelinin de idari izinli sayılacağı öğrenildi.

Sıradaki Haberi Oku  Diyarbakırda kaçak elektrikçiler yüzünden patlayan trafo

KAYSERİ

Kayseri’de isehava koşulları nedeniyle Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Sarız ve Akkışla ilçelerinde tüm okullar, Bünyan’da ise taşımalı eğitim yapılan okullar tatil edildi.

SİİRT

İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, yaptığı açıklamada,merkezindehava koşullarının devam ettiğini söyledi. Edip,hava koşulları ve buzlanma nedeniyle 11 Şubat Salı günümerkezindeki özel ve resmi okulların tatil edildiğini bildirdi.

ORDU

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, ilde devam eden yoğun kar yağışı vehava koşulları nedeniyle 11 Şubat Salı günü,genelindeki tüm okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ileeğitim merkezlerinde eğitim öğretimeverildiği belirtildi. Açıklamada, engelli vekamu personelinin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ŞIRNAK

Valilikten yapılan açıklamada, kentte ve yüksek kesimlerdeki ilçelerde kar yağışının etkili olduğu,hava koşullarının sürdüğü belirtildi. Yoğun kar yağışı ve oluşacak buzlanma nedeniyle 11 Şubat Salımerkezi ile bağlı ilçelerde eğitimeverildiği, kamuda çalışanve engelli personelin de idari izinli sayıldığıedildi.

Sıradaki Haberi Oku  Artvinde taksici cinayeti faili Gürcistan’da yakalandı

BOLU

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada da öğrencilerin güvenliği ve sağlığı göz önünde bulundurularak 11 Şubat Salıöncesi, ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ileeğitim merkezlerinde eğitim öğretimeverildiği kaydedildi.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada ise ilin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı herve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin bir gün süre ile tatil edildiği belirtildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre,yollarındaki buzlanma nedeniylegenelindeki taşımalı eğitim ve rehabilitasyon merkezleri tatil edildi. Açıklamada şunlar kaydedildi: “Kendi imkanlarıyla veya toplu taşıma ilemerkezine veya ilçe merkezlerine gelen öğrencilerimiz de 1 gün izinli sayılacaktır. Ayrıca tüm hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personel de aynı gün izinli sayılacaktır.”

Sıradaki Haberi Oku  Çığ altındakileri arayan ekibin üzerine de çığ düştü

ERZURUM

Erzurum’da dahava koşulları nedeniyle 6’sında taşımalı olmak üzere 20 ilçede eğitime 1 günverildi.

MUŞ

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, buzlanma, don, yüksek kesimlerde oluşabilecek çığ tehlikesi ve tipi nedeniyle İl İdaresi Kanunu çerçevesinde 11 Şubat Salı günü Muş merkez hariç bazı ilçe ve bağlı köylerinde eğitimeverildiği belirtildi.

BİNGÖL

Bingöl’ün Karlıova ve Solhan ilçelerinde de don ve buzlanma nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

KARABÜK

Karabük’ün Eskipazar ve Yenice ilçelerinde devam eden kar nedeniyle taşımalı öğrenim gören öğrenciler için eğitime bugünverildi.

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, iki gün önce başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının köy yollarında oluşturduğukoşullar nedeniyle taşımayla gelen öğrenciler için okullar Eskipazar ve Yenice ilçelerinde bugün tatil edildi.

Diğer öğrenciler için eğitim-öğretim devam ediyor.