Ekonomi

4 vekili istifa eden Meral Akşener: Saygı duyuyorum

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bursa’ya gelen ve Bursa’daki ikinci gününde de esnafı ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sırasıyla Osmangazi, Mudanya ve Gemlik ilçelerindeki esnafın derdini dinledi.

Tarihi Ulu Cami civarındaki ve tarihi Kapalı Çarşı’daki esnaf ziyaretinin ardından Mudanya’ya geçen Akşener, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, partisinden istifa eden milletvekillerine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

4 vekili istifa eden Meral Akşener: Saygı duyuyorum

“İSTİFALARA SAYGI DUYULMALI”

Akşener yaptığı açıklamada, “Bizim Tuğba hanımladört arkadaşımız partimizden istifa etti. Birarkadaşımız MHP’ye geçti. Birarkadaşımız bağımsız kaldı. Bizden seçilmiş birarkadaşımız da AK Parti’ye geçti. Dün istifa eden Tuğba hanımınistifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerindedüşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkındabiretmedim. Çünkü istifataraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle istifa edeceğine dair bir konuşma yapmadı. O nedenle yaptığı açıklamanın dışında bir şey bilmiyorum. Bildiğim,başkanlığının iki ilçe başkanını tedbirli olarak disipline sevk etmesi diye bir resmi yazısının olduğu bilgim dahilinde” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Bursadaki Karacabey Ovası sular altında kaldı

Tuba Vural Çokal partisini eleştirerek istifasını verdi-haberi için tıklayın