Ekonomi

8 kişilik ailenin harabe evde yaşam mücadelesi

Batman merkez İluh Mahallesi 619. sokakta harabe bir evde yaşayan 8 nüfuslu Güner ailesi, kendilerine uzatılarak yardım elini bekliyor.

Kapısı ve penceresi olmayan evde yaşamanın zorluklarını anlatanTuna Güner, hayırseverlerin yardım etmemesi durumunda çocuklarının açlıktan öleceğini söyledi.

“ÇOCUKLARIM SOĞUKTAN AĞLIYOR”

Anne Güner, “Eşim hasta, çalışacak hali yok, gece gündüz sokaklarda karton, naylon toplamaya çalışıyor. Çocuğum bypass ameliyatı oldu, kundaktaki bebeğimsütü emmiyor, normal süt emiyor onu da alamıyoruz. 6 çocuğum var, eşim ile8 nüfuslu bir aileyiz. Şuoturduğumuz evde cam yok, pencere yok, evin kapısı yok.

8 kişilik ailenin harabe evde yaşam mücadelesi İZLE

Allah’a emanet yaşıyoruz. Sobayı yakmak için ağaç bulamıyorum. Çocuklarım gece yarısı kalkıp soğuktan ağlıyor, ben ne yapacağımı bilemiyorum. Sadeceyardım parası alıyorum, o da 2 ayda bir alıyorum. Çocuklarımı imkansızlıktan okula göndermediğim için o maaş da kesildi. Yetkililerden, hayırseverlerden yardım bekliyorum.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  2.153 kişi, 4,6 milyar kişinin servetinden daha zengin

ASTIM HASTASI BABA, KARTON TOPLUYOR

Baba Fahrettin Güner ise sokaklardan karton topladığını, kendisinin astım hastası ve vücudunda platin bulunduğunu söyledi. Çalışamadığını kaydeden baba Güner, yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi.