Ekonomi

Ankarada sokakta kalan gence valilik el uzattı

Sosyal medyada çokça izlenen ve izleyenleri duygulandıran görüntülerde babaannesini kaybettikten sonra sokaklarda yaşamak zorunda kaldığını, mendil satarak harçlığını çıkardığını, parası olduğunda haftada birotelde kalabildiğini ve genelde de parasının olmadığını söyleyen 29 yaşındaki Hasan M., “Allah’a çok şükür haftada bir param oluyor, onunla da otelde kalıyorum. Bu vesileyle sıcak bir yorganın altında yatabiliyorum, duşumu alıyorum. Yani haftada birde olsa temizliğimi yapabiliyorum” şeklinde konuştu.

Sokakta kalan Ankaralı Hasan: Allah beni sınıyor

“UMUT HER ZAMAN VARDIR”

Geceleri metro girişinde kapalı kepenklerin önünde yere karton sererek uyuduğunu söyleyen Hasan M., “Hayat şartları üzebiliyorşöyle bir gerçek var, Allah insanları sınar. Bu yüzden Allah beni şuan sınıyor ve taşıyamayacağım bir yükü bana vermiyor. Ben genelde yere karton sererek metroda yatıyorum. Benim de bir yerde hayatım değişecek. Ben buna çok inanıyorum. Allah bir yerde benim yüzüme bakacak. Umut hervardır. Hayatınyanları varyaşamaya değer. Herkesin bir sıkıntısı vardır” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haberi Oku  Antalyada hamam böcekleri 10 TLden satılıyor

VALİ ŞAHİN: “GÖNLÜ ZENGİN, YÜREĞİ KOCAMAN HASAN’A ULAŞTIK”

Sosyal medyada gündem olan Hasan M.’nin görüntülerinin ardından harekete geçen Ankara Valiliği, yaşama sevinciyle görenleri kendisine hayran bıraktıran Hasan M’ye kısa sürede ulaştı. Sağlık kontrolünden geçirilen Hasan M, kendisi içingörülen sıcak yuvasına kavuşacak.

Vali Şahin ise Twitter hesabından, “Gönlü zengin, yüreğiHasan’a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarakve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz” açıklamasıyla yüreklereserperek, Hasan’ın artık valilik himayesinde olduğunu vurguladı.