Ekonomi

Aşk büyüsü işe yaramayınca dolandırıldığını anladı

Ankara’da 42 yaşındaki B.K., aşık olduğu kadının kendisinegöstermemesi üzerine çareyi kendisini hoca olarak tanıtan Fahrettin Ş.’de aradı.

Çevresinde dini konularda bilgisi olan, insanların dertlerine derman olan ve okuduğu duaların tesiri ile dertli insanlara şifa bulan biri olarak tanınan Fahrettin Ş.’nin yanına giden B.K., durumunu anlatıp psikolojik sorunlar yaşadığını söyledi.

SEANSLAR İŞE YARAMAYINCA DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Fahrettin Ş. (57) ise B.K.’ya büyü yapıldığını söyleyerek, farklı zamanlarda 9 bin 500 lirasını aldı. Fahrettin Ş.’nin kendisine yaptığı “dua, muska ve büyü bozma” seanslarının işe yaramaması üzerine dolandırıldığını anlayan B.K., avukata giderek durumu anlattı.

Şikayet üzerine soruşturma başlatan Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı, Fahrettin Ş.’nin ifadesini aldı. Hocalık yaptığını söyleyen Fahrettin Ş., B.K.’nın psikolojik sıkıntıları sebebiyle kendisinin yanına geldiğinietti.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engelli Memur Atama Töreninde

B.K.’dantalep etmediğini öne süren Fahrettin Ş., B.K.’nın her gelişinde masa üzerine bir miktarbıraktığını ve kendisinin bu parayı aldığını söyledi.Fahrettin Ş. ile B.K. arasındaki yazışmaları da soruşturma dosyasınaolarak sunuldu.

“YÜZDE 99 İŞE YARAR DEMİŞTİNİZ, NE ZAMAN BANA GETİRİR”

Konuşmalarda B.K.’nın, “Bir şey söyleyin, tahminen uyguladığınız şeyler o kadını yüzde doksan dokuz demiştiniz. Nebana getirir? Sadece bunu deyin yeter, ellerinizden öpüyorum” şeklinde mesaj attığı, Fahrettin Ş.’nin ise “Yiyenim çok sürmez getireceğim” şeklindeattığı görüldü.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Soruşturma sonucunda Fahrettin Ş. hakkında “dini inanç ve duyguların istismarı suretiyle dolandırıcılık” suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Ankara Batı Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame kabul edildi.