1 sene önce
1 sene önce

Çöpe atılan yeni doğmuş bebeği mahalle sakinleri farketti

Edirne’nin Keşan ilçesi Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde Yuvam Evleri yakınında, 14 yaşındaki A.A. doğum yapıp bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

BEBEĞİ ÇÖPE ATTI

A.A., korkarak bebeği evinin bir üst sokağında bulunan bir çöp kutusuna attı. Evinin önündeki çöp kutusuna market çantasıyla bir şey atıldığını görenler ilk önce ölü kedi ya da köpek atıldığını sandıkları çöp kutusunun yanına gidince durumuetti.

MAHALLE SAKİNİ KURTARDI

Çöp kutusundan gelen ağlama seslerini duyan Nebahat Gümüş isimli mahalle sakini, çöpe atılan bebeği evine alıp ölümden kurtardı. Göbek bağı henüz kesilmiş bebek 122 Acil Sağlık ekipleri tarafından Keşan Devlet Hastanesi’ne götürülerek bir kuvöz içerisinde tedavi altına alındı.

BEBEĞİN ANNESİ BULUNDU

Çevredeki güvenlik kameralarını izleyerek bölgede inceleme başlatan Keşan İlçe Emniyeti ekipleri bebeğin annesini buldu. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Sıradaki Haberi Oku  Mardin’de yangın: 3’ü çocuk 4 ölü

“ÖLÜ KEDİ YA DA KÖPEK ATTILAR SANDIK”

Minik bebeği donarak ölmektenanda kurtaran Nebahat Gümüş, “Aşağıdan pembe eşofmanlı biri geldi attı çöp kutusuna poşeti ve gitti. Kızımlaettik. Çöpe ölü kedi ya da köpek attılar sandıkgeldim çöp kutusunun yanına baktım, ağlıyor. Baktım yüzüstü atmışlar, aldım onu çöpün içinden göbeğini de kesmişler. Polar battaniyeye sarıp market çantasının içine koymuşlar. İçeri girdim polisi ve ambulansı aradık. İçeri götürüp yüzüne baktım çok güzel bir kız çocuğu. Polislerlebekledik, sonra ambulanslaaldılar çocuğu annesini de alıp gittiler. Çok üzüldüm. Ben olmasam soğuktan bir iki saate ölecekti” dedi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.