Ekonomi

Dicle Elektrik ekibinin karda zorlu mücadelesi

Geçtiğimiz hafta tüm yurdu etkisi altınakötü hava koşulları, Irak sınırında bulunan Şırnak’ın Beytüşebbap ilçesinde de etkili oldu.

Fırtına ve kar yağışı nedeniyle 10 gün önce ilçeye bağlı olan 3 bin rakımlı Yeşilöz mevkinde bir askeri üs bölgesi ile 2 haneye elektrik taşıyan orta gerilim hattında yaşanan arıza nedeniyle enerji akışı durdu.

BİR BUÇUK METRELİK KAR KALINLIĞINDA ÇALIŞTILAR

Dicle Elektrik Dağıtım Beytüşebbap İlçe Yöneticisi Mesut Ataman idaresindeki arıza bakım onarım ekibiharekete geçerek Yeşilöz’e gitti. Yolun açık olduğu kesimlerde iletim hattınıederek ilerleyen ekip, çığ düşmesi yüzünden araçlarıyla dahailerleyemedi.

Bir buçuk metre karda ekmek mücadelesi – VİDEO

BÜYÜK GÜÇLÜKLE ULAŞTILAR

Arızayı bulup gidermedendönmek istemeyen ekipteki 2 görevli, yer yer insan boyunu aşanrağmen yaya olarak yaklaşık yarım saat boyunca zirvedeki elektrik direklerine ulaşmak için ilerledi. Büyük güçlüklerin ardından ulaşılan zirvede bulunan direğe tırmanan görevliler, iletim hattının bağlı bulunduğu yerden koparak düştüğünü gördü. Arızayı tespit eden görevliler,onarımı yaptıktan sonra dağlık kesimden karlardan kaymak suretiyle geriye dönmeyi başardı. Arızanın giderilmesi ileüs bölgesindeki askeri birliğe ve 2 haneye yeniden elektrik enerjisi verildi.

Sıradaki Haberi Oku  Suudi Arabistan, Türkiyenin Libya tezkeresini kınadı