2 sene önce
2 sene önce

Faizlerin Düşeceği Tarih Belli Oldu

7 Eylül 2019 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir’deydi. Odunpazarı’nda bulunan Modern Müze açılış törenine katılan Başkan Erdoğan, açılışta önemli açıklamalarda bulundu. Açılışın ardından Ak Parti İl Başkanlığında partililere seslenen Erdoğan’ın açıklamaları büyük ses getirdi.

Erdoğan son zamanlarda herkesin en çok konuştuğu konu olan faizlere değindi. Ülkemizin güvenlikten ekonomiye kritik bir alanda olduğunu söyleyen Erdoğan enflasyondaki düşüşe de değindi. Perşembe günü para piyasasının toplanacağını da bildirdi. Böylece faizlerde meydana gelen düşüşün devam edeceğini de belirtmiş oldu. İhracatta büyük bir artış olduğu, kur istikrarının artış gösterdiğini de belirten Erdoğan ekonomik büyümenin hızla devam ettiğini bildirdi.

Muhalefete Tepki Gösterdi

Başkan Erdoğan ülke ilerlemesindeki engellere de büyük tepki gösterdi. Bu ilerlemenin sürmemesini hükümet kurumlarının yanlış işler yapmasına bağlayan Erdoğan tüm hükümet kurumlarının daha çok ve daha verimli çalışacağının sözünü verdi. Halkı kucaklayarak halkı mutlu etmenin yollarının aranacağını söyledi.

Sıradaki Haberi Oku  Erdoğan İl Başkanları Toplantısında Konuştu

Başkan Erdoğan muhalif belediyelere de büyük tepki gösterdi. Özellikle İstanbul olmak üzere muhalif belediyelerde yaşanan işten çıkarmaların çok büyük sorun olduğunu bildiren Erdoğan öfkeliydi. “Bu eylemi yapanlar Ak Partili belediyeler olsaydı gök kubbeyi başımıza yıkardınız” şeklinde muhalefete olan öfkesini belli etti. Muhalefetin bu tutumunu ikiyüzlülük olarak adlandırdı. Ak Partili belediyelerde bunun asla yaşanmadığını ve işten çıkarma gibi olayların söz konusu dahi olmadığını da belirtti.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.