Ekonomi

İBBnin yemek bütçesi: 235 milyon lira

İstanbul’un parasını İstanbulluların menfaati doğrultusunda kullanacağını ve en önemli projesinin israfın önüne geçmek olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mart 2019 seçimlerinin ardından mazbatasını alır almaz başkan olarak ilk icraatını çay ocağına giderek gerçekleştirmişti.

Hizmetlinin yemekte nesorusuna “çalışanlar için musakka başkan için ise antrikot” hazırlandığını söylemesi üzerine itiraz eden İmamoğlu antrikotu istemediğini kendisinin de çalışanlar için hazırlanan yemektenistediğini belirtmişti.

Bu görüntüler hala hafızalardaki yerini korurken İBB tarafından organizasyon vemenüsü için ayırdığı bütçe gündeme geldi.

235 MİLYON LİRA

6 Ocak günü gerçekleştirilen ve İstanbul genelini kapsayan hizmet alım ihalesinde, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce gerçekleştirilecekkültürel etkinlikler, organizasyonlar ile tanıtım,çalışmaları ve baskılı işlerin hizmet alımı işi” adıyla 235 milyon 990 bin lira bütçe belirlendi.

Sıradaki Haberi Oku  Kılıçdaroğlu’nun çelişkisi Erdoğan’ı güldürdü

Bu ihaledeki 235 milyonluk bütçenin çok büyük bir kısmınınmenüsüne ayrıldığı öğrenildi.

MENÜDE ANTRİKOT DA VAR

İhale maddesinde yüklenici firma tarafından her seferinde en az 100, en3 bin kişiyi kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek olanorganizasyonlarında antrikotmenülerinde önemli bir yeri kapsıyor.