Ekonomi

İstanbul ve Çoruma şehit haberleri

Pençe-3 Harekatı’nda Irak’ın kuzeyindeki Haftanin bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Berkay Işık’ın(25) şehadet haberi, Halkalı semtindeki baba evine yetkililer tarafından verildi.

Acı haberiaile büyük üzüntü yaşarken, şehidin yakınları ve komşuları da taziye için geldikleri adreste acılı aileyi yalnız bırakmadı. Şehidin evine Türk bayrağı asılırken, sağlık ekipleri de herhangi bir olumsuzluğa karşı şehit evinin önünde hazır bekletildi.

TOKAT’TA TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit Işık için bugün saat 14.00’te İkitelli Cemevi’nde cenaze töreni düzenlenecek. Şehidin naaşı törenin ardından toprağa verilmek için memleketi Tokat’ın Cihet Kasabası’na gönderilecek.

ABİSİNİN DÜĞÜNÜ İÇİN İSTANBUL’A GELMİŞ

Şehit Işık’ın yaklaşık 3 hafta önce ağabeyinin evlendiği ve düğün için İstanbul’a geldiği öğrenildi.

Sıradaki Haberi Oku  Burdurda FETÖ operasyonu: 5 gözaltı

ÇORUM’DA ŞEHİT YASI

Piyade Sözleşmeli Er Ayhan Çam’ın(24) şehadet haberi, Pursaklar ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’ndeki baba ocağına sağlık ekipleri eşliğinde gelen askeri yetkililer tarafından ulaştırıldı.

Baba Bekir Çam şehit haberiyle gözyaşına boğulurken,Nuran Çam ise fenalaşarak baygınlık geçirdi. Nuran Çam, sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardındanamaçlı hastaneye kaldırıldı.

Şehit Çam’ın evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehit evi, acı haberi duyan yakınları ve komşularının taziye ziyaretiyle dolup taştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi de evin önüne taziye çadırları kurdu. Çam’ın cenazesi, Şırnak’ta düzenlenen törenin ardından memleketi Çorum’a gönderilmek üzere yola çıktı.

Şehit Çam’ın naaşı, Cuma günü öğle namazına müteakip Çorum’da kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Ankarada ağaçlar heykel oldu

Öte yandan şehit Ayhan Çam’ın bekar ve 3 kardeşinin olduğu öğrenildi.