2 sene önce
2 sene önce

İzmirde 7 cemevi imara ibadet alanı olarak işlenecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başkanlığında yapılan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi 2020 yılı Ocak ayı birinci toplantısında, Bornova ilçesinde 2, Aliağa, Bayraklı, Çiğli, Konak ve Selçuk ilçelerinde birer cemevininplanlarına ibadet alanı olarak işlenmesine yönelik komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü.

Cemevlerininplanlarına ibadet alanı olarak işlenmesininvicdanıyla ilgili olduğunueden Tunç Soyer, bunun herhangi birotoritesi tarafındançevrilemeyeceğini belirtti.

“BAŞKA SORUNLARA SEBEP OLABİLİR”

Rapor hakkında sözAK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, bu kararın hukuksal altyapıyla ilgili birtakım sorunları barındırdığını söyledi.

Hızal, “İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi olarak kararlarımızı alırken hukuku ön planda tutmalıyız. Bunu kabul etmemiz halinde yarın başka sorunların da doğmasınaverebiliriz. Önerge gündemde kalsın, bakanlıktan görüş soralım. Popülist siyasetle adım atmamız ve sonuç almamız zor.” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Türkiyenin ilk milli boksörü Garbis Zakaryan defnedildi

AK PARTİ-MHP RET OYU VERDİ

Oylamada cemevininplanlarına ibadet alanı olarak işlenmesiçokluğuyla kabul edildi. AK Parti ve MHP grubu oylamada ret oyu kullandı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.