2 sene önce
2 sene önce

İzmirde karadeniz rüzgarı: 10 ton hamsi tüketildi

İzmir’de Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 10. Hamsi Festivali,  Balçova ilçesindeki İnciraltı Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirildi

Soğuk havaya rağmen festivalebüyük oldu. Festivalde Batum, Rize ve Trabzon’dan getirilen 10 ton hamsi vatandaşlara ikram edildi. Dağıtılan ekmek arası hamsinin tadına bakmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.

Festivalde Karadeniz yöresine ait müzikler eşliğinde eğlenen ve horon oynayanlar, renkli görüntüler oluşturdu.

“İZMİR’DE 250 BİN RİZELİ YAŞIYOR”

Festivalde konuşma yapan Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili Dursun Ali Özkan, “Ege Bölgesi’nde yaklaşık 600 bin, İzmir’de ise 250 bin Karadenizli yaşamaktadır. Dernek sayımız ise bugün itibariyle 53’tür. Ege Bölgesi’nin en büyük sivilkuruluşuyuz. En büyük özelliklerinden bir tanesi çalışıp üretmek olan Karadeniz insanı, ürettiğini paylaşmayı bilir ve bundan daolur. Karadeniz insanının olduğu yerde çalışmak, paylaşmak, birlik ve beraberlik vardır” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Çığ faciası şehitlerinin kimlikleri belli oldu

HAMSİ İÇİN UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Festivale ilkkatılan vatandaşlardan Özgül Karagöl, “Festivali çok beğendik. Balçova’da yaşıyorumilkgelme fırsatım oldu. Balçova yaparsa bence en iyisini yapar. Uzun kuyruklarda bekleyip ekmek arası hamsimizi aldıkbeklemeye değdi. Ekmek arası hamsi, burada sıcak servis ediliyor ve festival alanı oldukça eğlenceli” diye konuştu.

Ekmek arası hamsi lezzeti için uzun kuyruklarda beklemeye değdiğini söyleyen vatandaşlardan Gülseren Ok da, “Geçen yıl da festivale katıldım ancak odaha kalabalıktı çünkü bugün hava gerçekten çok soğuk. Biz soğuk havaya rağmen geldik ve burada çok keyifligeçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.