2 sene önce
2 sene önce

Kar Karadenizi etkisi altına aldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Cuma günü için uyarıda bulunduğu kar yağışı,dün sabah saatlerinde başladı.

Yağış nedeniyle Karadeniz’de birçok ili beyaza büründü.

Trabzon, Samsun ve Ordu’ya 3 yıl aradan sonra ilkkar yağdı. Kar, akşam saatlerinde etkisini artırdı.

Karakalan Samsunlular, pazar sabahına bembeyaz bir görüntüyle uyandı. Kar topu oynayan, kardan adam yapan vatandaşlar, bol bol fotoğraf çekerek karın keyfini çıkardı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Yoğun kar yağışı vehava koşulları nedeniyle Trabzon ve Rize’de tüm okullar 2 gün tatil edildi.

Giresun’da Giresun Merkez, Bulancak, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Güce, Keşap, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere ve Görele ilçelerindeki okullarda bir günlüğüne eğitimeverildi.

Ordu Valiliği, 10 Şubat Pazartesi günü, ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ileeğitim merkezlerinde, eğitim öğretime bir günverildiğini duyurdu.

Sıradaki Haberi Oku  MHPli başkanın voleybol paylaşımı Bahçeliyi soruldu

SAHİPSİZ HAYVANLAR VE KUŞLAR UNUTULMADI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun talimatıyla, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz hayvanlar için şehir merkezi ve ilçelerinyerlerine yem bırakıldı.

MAHSUR KALAN KİŞİLER KURTARILDI

Trabzon’da karla mücadele çalışmalarınagenelindevermeden devam eden Trabzon Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, mahsur kalan vatandaşlar ve hastaneye ulaşması gereken hastaların da imdadına yetişiyor. Kentte 2 gün içinde 15 hasta ve mahsur kalan vatandaş, ekipler tarafından kurtarılarak hastanelere ulaştırıldı. Şalpazarı ilçesinin Geyikli Mahallesi’nde kar nedeniyle mahsur kalan yatalak hasta İfaket Evren de belediye ekiplerince evinden alınıp, Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Karadeniz’de belediye, özelve karayolları ekipleri ortaklaşa gerçekleştirdiği kar temizleme çalışmalarını, kesintisiz olarak sürdürüyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nünhava tahmin raporuna göre, hafta sonu etkili olan kar yağışı, pazar günü akşam saatlerine kadar sürecek. Yeni haftaylakar yağışı, yerini soğuk bir havaya bırakıyor. Pazartesi günü Samsun’da, hava parçalı bulutlu olacak, en düşük sıcaklığın ise sıfırın altında eksi 2olması bekleniyor.

Sıradaki Haberi Oku  El Kaide lideri öldürüldü

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.