2 sene önce
2 sene önce

Kripto Para Madenciliği Ne Demektir?

Kripto Para Madenciliği Ne Demektir?

Bitcoin şifreleme yöntemleriyle korunan ve bir devlet tarafından yönetilmeyen sanal para birimidir. Bitcoin kağıt para gibi basılmaz. En başta kripto para sınırlı sayıda üretime sahip olduğu için bugün olan kripto paralar çıkarılmaya çalışılıyor.

Bu kripto paralardan en önemlilerden bir tanesi Bitcoin’dir. Bitcoin madenciliği kullanıcı temelli bir sitem ile gerçekleştirilir. Kullanıcının bazı matematiksel işlemleri çözmesi gerekir. Bitcoin çıkarımı arttıkça bu işlemlerin çözümleri oldukça karmaşık bir hal almaya başlar.

Bulut Madenciliği Ne Demek?

Kripto para madenciliği yapmak ve kar sağlamak isteyen birisinin öncelikle güçlü bir bilgisayara ihtiyacı olacaktır. Ancak kripto paranın çıkarılmasının zorlaşması ve elektrik tüketiminin fazla olması gibi nedenlerden ötürü zarar edebilir. Bu yüzden cihaz satın alarak madencilik yapılabilir.

Sıradaki Haberi Oku  Ardahanda tarihi eser operasyonu

Ancak bu cihazlar oldukça pahalıdır. Bulut Madencilik firmalarından bulut madenciliği cihazlarını kiralamak daha az maliyetli olacaktır. Pena byte madencilik de cihazlarını güneş enerjisiyle çalıştırıp müşterilerinin daha fazla kar elde etmelerini sağlar. Bu artı yönüyle de sektörde öncü hale gelir.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.