Ekonomi

Redmi Note 8 Pronun DxOMark kamera puanı belli oldu

Spread the love

Akıllı telefonlarda bulunan kameralar, lensler ve mobil cihazlar için görüntü kalitesi değerlendirmeleri sağlayan bir kuruluş olan DxOMark, iyi fotoğaf kalitesine sahip akıllı telefon arayan kullanıcıların en çok göz attığı internet sitelerinin başında geliyor.

DxOMark mühendisleri, hem kontrollü laboratuvar ortamlarında hem de doğal ve açıksahnelerinde akıllı telefon kameralarının varsayılan ayarlarını kullanarak 1.500’ün üzerinde test görüntüsünü ve 2 saattenvideoyu inceleyerek değerlendiriyor.

REDMI NOTE 8 PRO DxOMark PUANI

DxOMark, Xiaomi Redmi Note 8 Pro’nun kamera puanlarını açıkladı. Telefon,fotoğraf kalitesinden 87 puan almayı başarırken, video kalitesinden ise 78 puan aldı.

Telefonun kamera puanlarına baktığımızda ne iyi ne de kötü olduğunu söyleyebiliriz. Ancak telefonda bulunan 64MP’likkameranın daha iyi sonuçlar almasını beklerdik.

Sıradaki Haberi Oku  Almanyada Müslüman mezarlarına saldırı

Yine de Redmi Note 8 Pro’nun orta segment bir telefon olduğunu vefiyatla satışa çıktığını düşünürsek, kamera puanlarının çok da düşük olmadığını söyleyebiliriz.

DxOMark’a göre şu anda en iyi kameraya sahip 10 akıllı telefon ise şu şekilde:

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu