Ekonomi

Samsung Galaxy Foldun satış rakamları belli oldu

Samsung, 20 Şubat’ta düzenlediği etkinlikte Galaxy S10 ailesi ileilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘u tanıtarak, dikkatleri üzerine çekmişti.

Ancak sonraki aylar Samsung için pek de iyi geçmedi ve telefonun ekranında yaşanan sorunlar nedeniyle Galaxy Fold’un piyasaya çıkış tarihi sürekli ertelendi.

SAMSUNG SORUNLARI DÜZELTTİ, ANCAK GÜVEN KAYBETTİ

Samsung, ekran problemlerini ve menteşe sorununu gidermek için aylardır telefonu onarmak için çalıştı. Menteşe alanının üst ve alt kısmı yeni eklenen koruma kapakları ile güçlendirilen telefonun, ekranının alt kısmına ise yenikatmanlaredildi. Ayrıca telefonun menteşesi ile gövdesi arasında yerboşluk enindirildi.

Ancak bütün bu yaşananlar, Galaxy Fold’un kullanıcıların güvenini kaybetmesineoldu.

400 BİN ADET SATTI

Daha önce 1 milyon satış rakamına ulaştığı iddia edilen Galaxy Fold’un gerçek satış rakamları, Samsung’un mobil iş yöneticisi DJ Koh tarafından açıkladı. Koh, telefonun 400 binsattığını açıkladı.

Sıradaki Haberi Oku  Dikey mimariye karşı yasal düzenleme geliyor

Samsung Galaxy Fold’un başarısız olmasının arkasında birçokbulunuyor. Bu nedenlerden en önemlisi ise yukarıda bahsettiğimiz ekran sorunları. İkinci en büyük nedenin ise oldukça yüksek fiyatla satışa çıkması olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Samsung yöneticisi DJ Koh, Galaxy Fold’u diğer üreticilerden daha önce satışa çıkarmak içinettiklerini söyleyerek kullanıcılardan özür diledi.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncel teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji