1 sene önce
1 sene önce

Şırıngalı çikolatayla ölen Umutun karnesini annesi aldı

Diyarbakır’da, 2019- 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın yarıyıl tatiline girmesiyle, bin 900 okulda eğitim gören yaklaşık 500 bin öğrenci karne aldı.

EN ACI KARNE ALMA TÖRENİ

Geçen 5 Aralık günü şırıngalı çikolata kapağının boğazına kaçması sonucu ölen ilkokul 2’nci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Miraç Umut Bilge’nin annesi Gülşen Bilgi ise en acı karne törenini yaşadı.

“OĞLUMUN SON KARNESİ OLDU”

Diyarbakır Yenişehir Seyrantepe İlkokulu’na gidip oğlunun karnesini alanBilgi, “Oğlum yaşasaydı bugüngidip karnesini alacaktıkkısmet olmadı.” dedi. Tek başına giderek oğlunun karnesini aldığını ve çok üzgün olduğunueden anne, “Oğlumun ilk karnesi değildison karnesi oldu. Bunu bir ömür boyu saklayacağız, çünkü oğlumdan kalanhatıra. Acımızı hala yaşıyoruz, acımız çok taze.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Gülistan Doku buz tutan gölde arandı

“DAVAYLA İLGİLİ BİR GELİŞME YOK”

Oğlunun ölümüneolan şırıngalı çikolata firması hakkında şikayetçi olduklarını hatırlatan Gülşen Bilgi, davaylahenüz bir gelişme olmadığını söyledi. Bilgi, “Bütün o ürünler otoplatıldı, Allah razı olsun bakanlıktan. Sonuç ne olacak bilmiyoruz. Ama inşallah iyi olur, hayırlısı olur. Oğlumun ve diğer çocuğun bu acıdan sonra boş gitmesini istemiyoruz. İnşallah hiçbir çocuk ve ailesi, bir daha böyle bir şey yaşamaz.” dedi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.