1 sene önce
1 sene önce

Stephen King ve Richard Chizmar’dan: Gwendy’nin Düğme Kutusu

Stephen King! Çoksatan romanların efsane yazarı. Üstelik hangi dile çevrilirse o dilde. Şimdi Richard Chizmar ile bir araya gelerek bir roman yazdılar: Gwendy’s Button Box! Yani Gwendy’nin Düğme Kutusu!

Üzerinde 8 düğmesi ve 2 tutacağı olan bir kutu! Bu kutunun sahibi ise, 12 yaşındaki Gwendy Peterson…

(Stephen King ve Richard Chizmar)

GWENDY’NİN DÜĞME KUTUSU

Gwendy, aile sorunları vekiloları sebebiyle okulda akran zorbalığı ile boğuşan 12 yaşında gençliğe adım atmaya hazırlanan bir kız çocuğu. Yaşadıkları onun 12 yıllık yaşamına ağır gelmektedir ve iyiden iyiye intiharı düşünmeye başlar. Richard Farris ile tam da bu dönemde karşılaşır. Farris, Gwendy’e bir düğme kutusu verir. Gwendy’nin bugüne dek sarsıcı duran hikâyesi, bundan sonra yaşayacaklarının yanında silik kalacaktır…

Sıradaki Haberi Oku  Sabiha Gökçene ulaşmaya çalışan polis aracı kaza yaptı

Artık her şey başkadır. Gwendy, hayatında, bedeninde, düşüncelerinde pek çok şeyin değiştiğinieder. Öyle ki, dünyada olan pek çok önemli değişikli de vardır ve bunların hepsi için düğme kutusunu sorgulamaya başlar. Gerçekten de kutuve görünmez bir güce sahiptir. Dilerse bu gücü yöneterek dünyayı güzelleştirecek ya da felaketlere sürükleyecektir…

Gwendy, bugücün dünyada iyilik ya da kötülük konusunda nasıl bir etkisi olacağını düşünürken, kutunun gücü Gwendy’i yönetmeye başlar. Bu noktadan sonra Gwendy, cevapları olmayan soruların girdabındadır:

“Neden sen, Gwendy Peterson? Bu yuvarlak dünyada bütün o insanların içindenseni seçti? Bu kutu da neyin nesi… Ve bana ne yapıyor?”

Bu hikâye gerçekten insanın keyfini kaçıracak bir lezzette. Çünkü okuru çarpıcı bir gerçekle de yüzleştiriyor:

Sıradaki Haberi Oku  Yeni çıkanlar - 03 Şubat 2020

“Hayatının ne kadarı kendine ait, ne kadarı ikramlarıyla ve düğmeleriylekutuya ait?”

Gwendy’nin Düğme Kutusu

Stephen King, Richard Chizmar

İnkılap Kitabevi

Kitabı satın almak için tıklayınız: D&R

*

Damla Karakuş

[email protected]

Instagram: biyografivekitap

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.