2 sene önce
2 sene önce

Ataşehir Tattoo Art Dövme Tasarım Stüdyosu

Dövme, başlı başına bir kültürdür ve son derece zengin anlamlar ve türler ihtiva eder. Ataşehir Tattoo Art stüdyosunda tasarlanan ve uygulamaya konulan dövme sanatı örnekleri üzerinden dövmenin insanların çekicilik düzeyleri üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığını görmeye çalışalım.

Dövmeleri Kim Tasarlıyor?

Ataşehir Tattoo Art stüdyosunda tasarlanan dövmelerin önemli bir kısmı, aynı zamanda stüdyonun kurucusu da olan, Ali Şener tarafından tasarlanıyor.

Ali Şener’in tasarım hususunda geniş hayal gücü ve yaratıcılığının yanı sıra kurduğu uluslararası bağlantıları sayesinde edindiği beğeniyi kullandığı açıktır. Tüm bunların yanında sanat eğitimi ve estetik bilgisi çok önemli bir yere sahip.

Ali Şener’in tasarımın boyutlandırılması, tende duruşunun uygulama öncesinde belirlenebilmesi ve dövmenin konumlandırılması açısından gerekli olan teknik bilgisi ise muazzamdır.

Sıradaki Haberi Oku  So why Carry out Associations Are unsuccessful -- The Causes of Partnership Complications?

Çekicilik ve Dövme

Dövme yüzyıllar boyunca çeşitli amaçlarla sıklıkla kullanılmış. İnsanlar üzerinde birbirinden farklı etkiler bırakmış. 

Dövme ile çekicilik arasındaki ilişkiyi algılayabilmek için öncelikle tanımlamaların yapılması gerekir. Çekicilik alımlılık, albeni, alım anlamlarına gelir ve genellikle karşı cinse yönelik kullanılır. Çekicilik üzerinde etki eden pek çok faktörün varlığı bilinmektedir.

Dövme de, araştırma sonuçlarının gösterdiğine göre, çekicilik üzerine etki eden en önemli faktörlerden biridir. Çünkü dövme doğrudan görünüşle ilgili değildir; insanın ruhunu görünür kılmasıyla ünlüdür. 

Dövmenin ifade ettiği anlamlar, bağlı oldukları sosyal gruplara göre farklılık göstermekle birlikte, kişiler arası sözsüz iletişimde önem arz eder. 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.