2 hafta önce
2 hafta önce

Cengaver Artık Şemsettin Toydemir’in!

Geçen günlerde Veliefendi Hipodromu içerisinde Malatya Sultansuyu Tarım İşletmesi’nin yetiştirdiği tam on beş tane saf kan Arap atı görücüye çıkarıldı. Görücüye çıkarılan atların satın alım işlemleri içerisinde rekabet oldukça çetin geçti. Açık arttırma içerisinde verilen rakamlar birbirini takip etti. Bu sırada gerçekten de bakıldığında dahi özenle büyütüldükleri anlaşılan bu atlar en alt tabanları bile oldukça yüksek meblağlar ile satıldılar. siteler

Bakınca taban rakamlar yüz bin iki yüz bin liradan başlarken aslında asıl ilgiliyi gören atlar, safkan atlar oldular. Özellikle yetiştirilen ve satışa sunulan atlar arasında yer alan Cengaver, açık arttırmada verilen ücretlerin sürekli olarak katlanması ile beraber dudak uçuklatan bir fiyata satıldı. Cengaver tam olarak en yüksek bedele denk gelirken yeni sahibi kendisini altı yüz seksen bin liraya aldı.

Sıradaki Haberi Oku  Backlink Paket Seçenekleri

Şemsettin Toydemir Cengaveri oldukça iyi bir açık arttırma sahnesinde en yüksek fiyatı vererek satın aldı. Yapılan satışlar içerisinde değerlendirilmelerin de yapılmasının yanında Şemsettin Toydemir’in satın alma durumu da kabul edildi. Cengaver en yüksek fiyat ile yeni sahibi ile bulurken diğer on dört at da yeni sahiplerine kavuştular. Oldukça özenli bir bakımdan geçen ve duruşlarındaki asaleti çok net bir biçimde belli eden bu atlar, satışlardan memnun olunması sağlanacak fiyatlarla büyük bir ilgi ile beraber satıldılar. Kıyak’ın yorumları da tam olarak bu yöndeydi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.