1 sene önce
1 sene önce

Faizsiz Ev Sahibi Olma Yöntemleri

Günümüzde ev sahibi olmak isteyen insanlar bankalardan ve diğer yöntemleri kullanarak kredi almaktadırlar. Faiz oranlarının yüksekliği ve ödenecek rakamın fazlalığı insanları faizsiz ev almak için değişik yöntemlere sürüklemektedir.

Bu yöntemlerden kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Mevduat Bankaları Aracılığı İle
  • Kalkınma ve Yatırım Bankaları Aracılığı İle

Yukarıda saymış olduğumuz bankalardan fon aracılığı ile faiz vermeden ihtiyaç ve konut kredisi alabilirsiniz. Bu bankalar ister özel bankalar olsun, ister ise kamu bankaları olsun aynı şey geçerlidir. Burada yapılması gereken şey bankanın şartlarına uygun hareket etmektedir.

Faizsiz İhtiyaç ve Konut Kredisi Veren Bankalara Nasıl Başvurulur?

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalara ister bağlı olduğunuz en yakın ildeki bankaya giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer isterseniz ihtiyaç kredisi veren bankaya internet üzerinde başvuru yapmanız mümkündür.

Sıradaki Haberi Oku  Instagram’da Takipçi Kazanmak

Başvuru Aşamasında Yapılması Gerekenler

Faizsiz ihtiyaç ve konut kredisi veren bankalar başvuru yapmak için bazı şartlar bulunmaktadır.

Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Alacağınız evin değerinin %25’i nakit paranızın olması gerekiyor.
  • Alacağınız evin tapusunun ve iskanının alınması gerekiyor.

Saymış olunan şartlara sahip iseniz nüfus kağıdı ve gerekli olan belgelerle ihtiyaç kredisi alacağınız bankaya gidebilirsiniz. Evin tapusun ve iskanın alınması bir şart olarak tutulmaktadır. Çünkü size ihtiyaç kredisi verecek olan banka herhangi bir taksit ödeyememe durumunda evinize ipotek koyma maddesi bulunmaktadır.

Kesinti Yapılan Masraflar Hakkında Bilgilendirme

Katılım bankalarının konut fon hesabından ihtiyaç kredisi almak için bazı masraflar olmaktadır. Bu masrafların içerisinde sigorta, ekspertiz gibi gideler bulunmaktadır. Bu kesintilerden yapılan fiyatlar bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar sizden alacağınız ev için DASK yaptırmanızı isteyebilir. Bunu her banka şart koşmasa bile çoğu bankalar DASK istemektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Tanıtım Yöntemleri

Sigorta ve ekspertiz kesintisi üzerine DASK ücreti de eklenmektedir. Sigorta ve DASK ücreti yıllık ev almak isteyen kişiden alınmaktadır. Belli bir rakam üzerine çıkan ekspertiz masrafı ise bir defa olmak şartıyla tüketiciden alınmaktadır.

Geri Ödeme Durumları

Katılım bankalarının fon hesabından alınan ihtiyaç kredilerinin geri ödemeleri diğer faizli bankalara göre oldukça iyidir ve uygundur. Bu zaman 120 aya kadar evi almak isteyen vatandaşlara paralarını geri iade etme imkanı sunmaktadır.

https://www.tasarruf.com.tr/tasarrufla-ev-sahibi-olmak-faizsiz-ev-satin-alma/

https://www.tasarruf.com.tr/

https://www.tasarruf.com.tr/sikca-sorulan-sorular/

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.