Gündem

Guguk Kuşu

Guguk Kuşu

1975 yılı ABD yapımı olan Guguk Kuşu filmi birçok kişi tarafından kült filmler arasında görünür. Jack Nicholson’ın başrol olduğu film 1976 yılında tam 9 Oscar’a aday gösterilmiş ve bu filmdeki performansıyla Jack Nicholson en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştır. Dram türünde olan Guguk Kuşu roman uyarlamasıdır.

Guguk Kuşu Konu

Jack Nickolson’ın oyunculuğuyla adeta Nirvana’ya ulaştığı Guguk Kuşu filminde onu Randle P. McMurphy karakterine can verirken görüyoruz. Tutuklu bir mahkum olan Murphy, tutuklu olduğu cezaevinden kurtulmak için deli taklidi yapmaya karar verir. Hareketleri cezaevi müdürünün ve gardiyanların dikkati çeker ve onları şüphelendirmeyi başarır.

Bu şüpheli hareketleri onu akıl hastanesine göndermeyi başarır. Sonra akıl hastanesinde kendisinin deli olduğuna inandırmayı başarır. Yeni evi bu tımarhane olmuştur. Yüksek güvenliği olmayan bu tımarhaneden kolayca kaçabileceğini düşünür. Fakat bu sürede beklentisi dışında hastalarla yakınlaşmaya başlar ve onları iyileştirmek için çaba göstermeye başlar.

Sıradaki Haberi Oku  Üniversite ve LGS Taban Puanlarına Dikkat

Bu sürede ise hareketleri çok soğuk ve sadece işini yapan bir hemşire tarafından dikkat çekmeye başlar. Hareketleri bu hemşireye batar. Dikkatli olması lazımdır ve kaçmak için girdiği bu hastanede işler beklediği gibi gitmemeye başlar.

Alıntı: https://www.dolufilmizle.com/guguk-kusu-izle.html