1 sene önce
1 sene önce

Memoli Zengin’den Kick Boksa Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Kick adlı sporda clinch uygulamaları bir araya getirilmiştir. Hem egzersiz sistemi olarak uygulanabilir hem de temaslı olan bir spordur. Bu spor dalının dünyada olan temsilcisi Wako’ dur. Bu sporu yapan kişiler, bir an da hızlı bir ilerleme kaydetmek ister. Bunun için her gün antrenman yapmaya gerek duyulmaz. Hafta da iki gün düzenli spor yaparak, formunuzu koruyabilirsiniz. Eğer daha fazla ilerleme kaydetmek isterseniz, hafta 3 ile 5 gün arası ideal olacaktır. Memoli Zengin bu konuda gençlere bu tarz tavsiyeler verdi.

Kick boks sporunda diğer sporlara göre, daha farklı teknikler yer alır. Bunun sebebi, bir savunma sporu olmasıdır. İki farklı dal olan karete, Thai bir araya gelerek ortaya çıkmıştır . Hem teknik isteyen hem de güç isteyen bir spordur. Dövüş sporu olduğu için de biraz sert bir spordur. En sert sporlar kategorisinde ilk sıralarda yer alır. Bu yüzden çok yüksek bir enerji gerektirir. Yüksek kalori harcandığı için, kişinin esnekliği daha da artar.

Sıradaki Haberi Oku  Locating Quick Plans In brides mail order

Hem el hem ayak hem de göz koordinasyonu için uyum sağlar. Bazı araştırmalar mutluluk hormonu salgıladığını göstermiştir. Kişi bu yüzden kick boks antrenmanı sonrası kendini daha iyi hisseder. Yüksek miktarda terleme olduğu için, toksin atılmasını sağlar. Bu sayede kişi hem sıkılaşmak istediği bölge için sıkılaşma adına çaba sarf etmiş olursunuz. Diyen Memoli Zengin gençleri motive etti.

Kick Boks Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Çağımızda temaslı olan spor dalları çok popülerdir. Kick boks, sanda, boks ve Wushu gibi sporlar, sıklıkla tercih edilir. Etkili sporlardır. Çoğu kick boksa ilgi duyar ve eğitimlerin ne kadar sürdüğünü ve merak eder. Kick boks tekniklerini tam olarak öğrenmek, 3 ile 6 ay sürer.

Sıradaki Haberi Oku  Her Kaleci Benzer Dönemlerden Geçer

Kick Boksa Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler

Memoli Zengin’in kick boks hakkındaki tavsiyeleri şunlardır:

• Antrenmanlara düzenli bir şekilde devam etmek

• Beslemeyi ihmal etmemek

• Isınmak ve soğumak konusunda dikkatli olmak

• Kick Boksu kendi malzemeleriniz ile yapmak

• Dinlenme sürelerini ihmal etmemek

• Sürekli gelişmek için çaba sarf etmektir.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.