2 sene önce
2 sene önce

Onur Yardımcı

1997 yılında Ağrı’da dünyaya gelmiş olan onur yardımcı spora yönelmiş ve sporda üstün başarıları imza atmış bir sporcudur. 

Bir yaşındayken ailesinin iş imkanları nedeni ile Ağrı’dan Aksaray’a göç etmesi üzerine hayatını burada sürdürmeye başlamıştır. Ailesi tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktaydı. 2005 yılında ise aile yeniden sağlanan iyi iş imkanları sebebi ile Kocaeli‘ye göç etmek durumunda kalmıştır.

Onur Yardımcı Eğitim Hayatı 

2005 yılına kadar eğitim hayatını Aksaray’da sürdürmüştür. Daha sonrasında ise Kocaeli’de eğitim almaya başlamıştır. Kocaeli‘de ilkokul eğitimini alırken beşinci sınıfta beden eğitimi öğretmeni tarafından keşfedilmiştir. Sporcu kabiliyetinin görülmesi üzerine spora yönlendirilmiştir. Atletizm 3000 metre alanında yapılan karşılaşmalarda Kocaeli birinciliğini defalarca kazanmıştır. Aynı zamanda Türkiye‘de yapılan 800 metre karşılaşmalarında ise üçüncülük kazanmıştır.

Sıradaki Haberi Oku  Yks Coğrafya Deneme Sınavı

Atletizm alanında göstermiş olduğu başarının ardından lise eğitimini alırken aynı şekilde beden eğitimi öğretmeni tarafından güreşler tanıştırılmıştır. Ata sporumuz olan güreşe yönlendirilmesi üzerine defalarca Kocaeli birincisi ve üçüncüsü olmuştur. Türkiye genelinde ise yapılan müsabakalarda yedinciliği kazanmıştır.

Lise eğitiminin son senesinde ise Çim hokeyine yönelmiştir. Bu alanda da başarısını ortaya koymuştur. Kocaeli bölge birinciliğinin yanı sıra Türkiye genelinde üçüncülüğü bulunmaktadır. Yönelmiş olduğu farklı spor dallarında göstermiş olduğu başarı ile kendini kanıtlamıştır. Beden eğitimi öğretmeninin yönlendirmesi ile iyi bir sporcu geçmişine sahiptir. Günümüzde Kocaeli derince ilçesinde hayatını devam ettirmektedir.

https://instagram.com/onuryardimci_

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.