2 sene önce
2 sene önce

Real Madrid La Ligadan Ayrılmayı Planlıyor

İspanya’nın köklü kulübü Real Madrid şu sıralar Lig’den ayrılmayı ciddi şekilde planlıyor. Başkan Florentino Perez’in planı, İngiltere’nin seçkin kulüpleri ile mariobet bir araya gelerek yeni bir karma lig yaratmak. Bu ligin adı ise Avrupa Süper Ligi olarak lanse edilecek.

Real Madrid Yeni Bir Lig Kurmak İstiyor

Şampiyonlar Ligi gelir dağılımından memnun olmayan, yarattığı futbol ekonomisi ile birlikte bu ligin dışında kalmayı hak etmeyen İngiliz kulüpleri ile birlikte yeni bir lig kurmayı hedefleyen Florentino Perez, ilk etapta bu ligin kurulması için İngiltere’nin köklü ekipleri ile görüşme halinde. Manu, M.City, Liverpool, Chelsea, Arsenal gibi devlerin yanı sıra, Avrupa’nın mariobet önemli takımlarından Bayern Münih, Juventus, PSG gibi takımları da yanında bulmak isteyen Real Madrid, eğer kulüpler ile anlaşabilirse bu ligi en kısa zamanda kurmanın ve La Liga’dan ayrılmanın peşinde.

Sıradaki Haberi Oku  Find Out How to Discover a Girl of your respective Wish

İspanya’da Durum Belirsiz

Real Madrid’in bu kararının arkasındaki sır perdesi, Barcelona olabilir. İspanya’da Katalonya temsilcisinin durumu, Katalonya özerk bölgesinin İspanya’ya meydan okuması sebebi ile belirsiz. Eğer Katalonya bağımsızlığını ilan ederse bu durumda Barcelona La Liga’da devam edemeyecek. Böyle bir durumda yeni bir oluşum içerisinde olması ya da kendi ligini kurması beklenen Barça’da işler betpas bu sebeple karışık. Real Madrid başkanı Florentino Perez, eli henüz güçlüyken Avrupa Süper Ligi’ni kurmayı çok istiyor.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.