1 ay önce
1 ay önce

Seyahatlerinizde Köpeklerinizi Köpek Pansiyonuna Birakabilirsiniz

Sehir disina ya da yurt disina çikacaginizda, evinizde bulunmayacaginiz zaman patili dostunuzun da yalniz kalmamasi gerekir. Onu emanet edebilecek birini bulamazsaniz da tam da bu noktada köpek pansiyonlari siz ve köpeginiz için devreye girer. 1 gün, 1 hafta ya da 1 ay fark etmeksizin dilediginiz süre köpeginizi profesyonel ekiplerle çalisan, köpeklere konforlu geçici yasam alanlari sunan pansiyonlarda barindirabilirsiniz. 
Ayrica dostlariniz daha küçük ise yavru köpek egitim programi ile ona tuvalet egitimi gibi kazanimlar sunan bu pansiyonlar, sizler için sunulan harika bir uygulamadir.
Yavru Köpek Egitim Programi
Köpeginizi pansiyona geçici süre birakacak iseniz göz atmaniz gereken bir diger konu da egitim verilmesidir. Hayvanlarla iletisimde deneyimli ve uzman personellere teslim edeceginiz köpeginizle kisa süre sonra karsilastiginizda onun tuvalet egitimi almis, mamasini dagitmayan ve mama-su kabinin yerini kolaylikla bulan bir bebek oldugunu göreceksiniz. 
Köpek pansiyonu bölümüyle bu sadik dostlariniza rahat ve huzurlu bir dinlenme mekâni sunarken, Köpek Egitim bölümü ile de temel komutlardan, günlük rutine kadar çogu ögrenimi kazandirilir. Özellikle yavru, yeni mama yemeye baslamis küçük köpeginize yavru köpek egitim programi ile temelden baslayan kademeli bir kazanim asamalari bütünü sunulur.
Koruma Köpegi Egitimi
Birtakim nedenlerden dolayi insanlarin en yakin dostu olan köpeklerin çevikligine, gücüne ve korumasina ihtiyaç duyulabilir. Siddet olaylarinin arttigi su zamanlarda koruma köpekler daha çok tercih edilmeye baslanmistir. Özellikle hirsizliklarin çok yasandigi mevkilerde evinizde ve bahçenizde beslediginiz köpeklere koruma köpek egitimi verilerek güvenliginiz saglanabilir. 
Birkaç adim takip edilerek, belirli kurallara uyarak ve köpeginizle ilgilenerek bu egitimin verilmesi kolaylastirilabilir. Istanbul’un en profesyonel köpek egitim merkezi Hause of Istanbul ile koruma köpeklerine bu egitim en üst seviyede verilmektedir.
Koruma Köpek Egitiminde Kilit Nokta: Yabancilar 
Bu egitimde en önemli nokta, kilit nokta dedigimiz sey köpegin yabancilara karsi nasil bir yaklasim sergiledigidir. Her ne kadar asabi olsa da çogu köpek mama ve yiyecek karsisinda yabancilara karsi yumusak davranabiliyor. Bunun çözümü için bir yabancinin elinden yemek yiyen köpeginize ceza verebilirsiniz. Gezmekten mahrum birakma ya da zincirini baglama gibi cezalar sonunda köpeginiz yabancidan gelen yiyecegi yemez ise ona ödül vererek egitimi pekistirebilirsiniz.
 Köpegin Yabancilara Karsi Tavri
Zaten normalde saldirgan olan köpeklerde koruma egitimi kolay verilirken sevecen köpeklerde bu oldukça zordur. Kendini sevdirmeye aliskin, insanlarla tamamen dost olan köpekler koruma köpegi olarak tercih edilmemelidir. Koruma köpek eğitimi verilecek köpek yalnizca sahibine yakin davranmalidir. Aksi halde güvenliginizi saglayamaz.
 Bir diger konu ise köpegin yabancilara karsi saldirgan tutumlarinda sahibinin komutlarina uyup uymadigidir. Bir baskasinin sahibine zarar verecegini anlayarak ataga geçebilir. Önemli olan sizin dur, hayir ya da otur komutunuzla atagi sonlandirmasidir. Bu gerçeklesmez ise olasi facialar engellenemez.
Terrier Köpeklerde Itaat Egitimi
Oldukça akilli olan Terrier cinsi köpekler egitim verilirken de uysal davranislar sergileyerek sahibini yormaz. Kolaylikla egitim verilebilecek bu uyumlu köpeklerde temel itaat egitimi çok kisa sürede verilebilir. Terrier köpek itaat egitimi sirasinda zorlanilan tek konu bazi istisna canlilardir. Çünkü bazi köpekler itaat etmeye yatkinken bazilari da bu konuda oldukça asabi davranabilir.
 Oyun oynamaktan çok hoslanan bu irk ile egitimi eglenceli olarak sürdürülür. Verilen tüm egitimlerde Terrierleri kizdirmamali ve nazik davranilmalidir. Fakat bu Terrier köpek itaat eğitimi oldugundan dolayi komutlarinda gereken tonda verilmesi gerektigi de unutulmamalidir.

Sıradaki Haberi Oku  MACFit - Android için MACFit uygulamasını ücretsiz indirin
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.