2 sene önce
2 sene önce

Vefk Nedir? Ne İşe Yarar?

Vefk Nedir? Ne İşe Yarar?

Hazırlanışında matematik, geometri ve evren gibi bilim dallarından çokça yararlanılan ve ebced hesabına göre yapılan vefk, dini anlamda tesirli dua olarak tanımlanır. Kelime anlamı ise ‘uygun, münasip’ olarak bilinmektedir. Kişilerin istekleri göz önüne alınarak özel olarak hazırlanır ve bundan dolayı birçok vefk çalışması olduğu bilinir.

Hazırlanışı Nasıldır?

Vefkin hazırlanması bazı konularda uzmanlığa sahip olunmasını gerektirir. Bu uzmanlıkların en önemlileri ise ebced hesabı ve havas ilmidir. Bunun yanı sıra Arapça diline de son derece hakim olunması gerekmektedir. Ayrıca bu uzmanlıklara sahip kişiler tarafından bitkisel mürekkep ile yazılmalıdır. Kare ve dikdörtgen kutucuklardan meydana gelen bir tabloya, yaptıracak kişinin adı, yıldız pozisyonu ve amacı gibi durumlara uygun olan rakamlar ve harfler yerleştirilir. Genelde 3×3, 4×4 veya 5×5 ölçülerindeki karelerden meydana gelirler ve bunlara yerleşen sayılar soldan sağa, yukarıdan aşağıya ve köşelerden köşelere eşit toplama sahiplerdir.

Sıradaki Haberi Oku  Seyahatlerinizde Köpeklerinizi Köpek Pansiyonuna Birakabilirsiniz

Hangi Durumlarda Vefke Başvurulur?

Vefk yaptıracak kişiler farklı amaçlar ışığında bu çalışmaya başvurabilirler. En sık başvurulan konuların başında büyü bozma gelmektedir. Kendilerine kötülük getiren büyülerden bir an önce kurtulmak ve huzura ermek adına vefk yaptıran birçok kişi bulunur. Bunun yanı sıra iki kişinin birbirleriyle olan muhabbetlerini arttırma ve aşklarını gerçekleştirme amacıyla da sıkça vefke başvurulmuştur. Ayrıca evliliklerde eşlerin yakınlaşmalarını sağlama veya nefretlerini ortadan kaldırma, evlenememiş olanların kısmetini açma, çocukların nedeni belli olmayan korkularının önüne geçme ve hastalıktan kurtulma amaçları doğrultusunda da vefk yapımına başvuranlar olduğu görülmektedir.

Vefk Yaptırmak Günah Mıdır?

Kur’an’da Allah’ın belirttiği gibi kişi kendi çaresini dine uygun koşullar altında arayabilir. Vefkin hazırlanışında da Allah rızası istemek ve Allah’tan medet ummak ön planda olduğundan dolayı, iyi niyetle hazırlanmaları takdirde günah sayılmayacakları alimler tarafından belirtilmektedir. Ancak yaptırılış amaçları kötü niyet barındıran vefklerin günah sayılacağı söylenir. Bu nedenle vefk yapımında işin ehli ve güvenilir bir medyum veya manevi yönü yüksek bir kişi tarafından yardım alınmalıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Testosteron Seviyesini Yükseltmek

Vefkin Etki Etmesi Ne Kadar Sürer?

Vefkin hazırlanışı sonrasında hem yapan hem de yaptıran tarafından doğru şekilde uygulanması ile beraber 15 ile 21 gün arasında vefkin etki etmesi beklenir. Vefkten sonuç alınmasının ise 21 ile 41 gün arasında olması beklense de bu süre 61 ile 91 gün aralığında da olabilir.

Web sitemiz üzerinden vefk, büyü bozma ve daha birçok konu ile ilgili merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.