2 sene önce
2 sene önce

Vefk Nedir? Ne İşe Yarar?

Vefk Nedir? Ne İşe Yarar?

Kelime anlamı ‘uyum, düzen’ olan vefkin, dini anlamı ise etkili duadır. Vefk yapımında evren, matematik ve geometri gibi bilim dallarından yararlanılır. Ebced hesabına göre yapılan vefki hazırlayacak kişinin de bu hesaba hakim olması gerekmektedir. Vefk kişiye özel hazırlanır ve bu nedenle kişinin talebi doğrultusunda vefk türü belirlenir. Bundan dolayı birden çok vefk çalışmasının bulunduğu bilinir.

Vefkin Hazırlanması

Öncelikle vefkin yaptırılacağı kişinin havas ilminde deneyim sahibi, Arapça dilinde uzman ve ebced hesabına hakim olması gerekmektedir. Bu deneyim ve bilgi birikimine sahip manevi üstatlar tarafından bitkisel mürekkep ile yazılması gerekir. Vefk yaptıracak kişinin adı, yıldız konumu ve amacına göre belirlenmiş olan rakamların ve harflerin tablo içerisinde yer alan kare veya dikdörtgen kutucuklara yerleştirilmesi ile hazırlanır. Genellikle bu tablolarda 3×3, 4×4 veya 5×5’lik bir düzen olmaktadır. Bu düzenlerden birinde oluşturulan tablodaki rakamların sağdan sola, yukarıdan aşağıya ve köşeden köşeye toplamları eşit olmalıdır.

Sıradaki Haberi Oku  Bitlouis Kazakistan’da Bitcoin Üretecek

Kimler Vefk Yaptırır?

Vefk yaptıranlar genellikle bir amacı hedefleyenler veya kötülüklerden uzaklaşmak veya arınmak isteyenlerdir. Ancak bunun yanı sıra başka hedefler doğrultusunda da vefk yaptırılmasına başvurulduğu görülmüştür. Büyü bozma, iki kişi arasında sohbet ve aşk sağlama, eşlerin karşılıklı sevgilerini güçlendirme veya nefreti ortadan kaldırma, halen evlenememiş olan kızlarda kısmet açma, çocuklarda görülen sebepsiz korkuları önleme ve hastalık veya felaket durumlarından kurtulma gibi amaçlarla da vefk yaptırıldığı gözlemlenmiştir.

Vefk Caiz Midir?

Vefkin dince günah sayılmaması için tamamen iyi niyet barındırarak oluşturulması gerekmektedir. Bu nedenle vefk yaptırılacak kişi güvenilirliği kanıtlanmış bir medyum hoca veya manevi yönü yüksek bir üstat olmalıdır. Kur’an’da da dine uygun olması halinde kişinin kendi çaresini arayabileceği belirtildiğinden dolayı, iyi niyet barındıran vefkler dinen günah sayılmazlar.

Sıradaki Haberi Oku  FibroGenesis, COVID-19 Benzeri Akciğer İnflamasyonunun Önlenmesinden Sorumlu Mekanizmayı Tespit Etti

Vefkin Etki Etmesi

Vefk yaptırıldığı andan sonra hem yapanın hem de yaptıranın uyması gereken bazı kaideler vardır. Bunlara riayet edildiği takdirde vefkin 15 ila 21 gün içerisinde etki etmesi, 21 ila 41 gün içerisinde ise sonuç vermesi beklenir. Nadiren ise sonuç alınması için 61 ila 91 gün aralığında bir sürenin geçmesi gerekebilir. Bazı kaynaklarda 7 günde vefkten sonuç alınacağı belirtilse de böyle bir iddiada bulunan kişi dolandırıcı ya da manevi kudreti çok yüksek biri olabilir.

Vefkin Uygulanması

Vefk yaptırıldıktan sonra uygun gün ve saatlerde, belli kurallara riayet edilerek uygulandığı takdirde kişide bulunan ağırlık hissini ortadan kaldırır, enerji sağlar ve asabiyeti geçirir.

Sıradaki Haberi Oku  Ünlü Dövme Sanatçısı Atalay Gölge Kimdir?

Vefk hakkında merak ettiklerinize ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.