2 sene önce
2 sene önce

Otizm Nedir?

Otizm nedir sorusu en çok araştırılan sağlık içeriklerinden birisidir. Otizm yani diğer adı ile down sendromu en sık karşılaşılan genetik hastalıkların başında gelmektedir. Ve etkisi ömür boyu devam eden bir süreçtir.

Otizm hastalığı kendini üç yaşından önce göstermektedir. Kromozom fazlalığı olarak bilinen bu hastalık ile başlayan süreç ömür boyu devam etmektedir. Otizmli olan kişilerde zihin yetersizliği görülmektedir. Ve bu yetersizlik neticesinde otizmli kişiler sosyal etkileşim ve iletişim konusunda sürekli olarak sınırlı ve tekrarlanan davranışlar içerisinde olmaktadır.

Otizm genellikle bebeklik dönemlerinde kendini belli etmektedir. Erken dönemlerde tanısı konulan u rahatsızlık için rehabilitasyon çalışmaları çok önemlidir. Çünkü en erken dönemde başlayan tedavi süreci hiçbir zaman hastalığı tamamen yok etmeyecektir ancak yaşamsal beceriler konusunda yol almanıza destek olacaktır.

Sıradaki Haberi Oku  Lucifer Michaelson Batum'da Top Modellerle Konser Verdi!

Acıbadem Hayat web sayfası olarak sizlere her tür sağlık konusunda en faydalı ve önemli konularda bilgilendirmeler yağıyoruz. Sizlerde web sayfamıza giriş yapabilirsiniz. Ve genetik tüm hastalıklarınız ya da gündelik yaşamda sizi yoklayan gelip geçişi rahatsızlıklarınız için faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.  

Sık Karşılaşılan Sağlık Sorunları

Baş ağrısı gündelik yaşamda herkesin sıklıkla rastladığı bir durumdur. Birçok olay baş ağrısı yapabilirken Baş ağrısına ne iyi gelir konusunda bazı bilimsel haberler bulunmaktadır. Yine öksürük özellikle kış dönemlerinde yakanızı bırakmıyorsa bundan kurtulabilmek için Öksürüğe ne iyi gelir diye merak ediyorsanız sizleri Acıbadem Hayat sağlık sayfamıza bekliyoruz. 

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.