2 sene önce
2 sene önce

Patrik Bartholomeosun evine giren hırsızlar, Esra Erolu da soymuşlar!

Fener Rum Patriği Bartholomeos‘un evinden hırsızlık girişiminde bulunan 5 şüpheli,ekiplerinin 2 haftalık teknik takibinin ardından Kartal‘daki bir villada hırsızlık yaparken suç üstü yakalanmıştı. Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ederken, olayla ilgili yeni bir detaya daha ulaşıldı.

ESRA EROL’U DA SOYMUŞLAR!

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince, dün Kartal’da yakalanan şüphelilerin 14-27 Kasım’da Kartal, Maltepe, Üsküdar, Sarıyer ve Beşiktaş’ta, aralarında sunucu Esra Erol’un da bulunduğu 11 tanınmış kişi ile iş insanının evlerinden hırsızlık yaptığı tespit edildi.

LÜKS EVLERİ HEDEF OLARAK SEÇİYORLAR

Zanlıların genellikle 19.00-22.00’de ışığı yanık olmayan lüks evleri hedef olarak seçtikleri belirlendi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

NE OLMUŞTU?

Tarabya’daki bir sitede oturan Fener Rum Patriği Bartholomeos’un evine 14 Kasım’da hırsızlık amacıyla giren şüpheliler, evdeki hizmetlinin durumuetmesi üzerine kaçmıştı. Bartholomeos’un evinin çevresindeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, zanlıların kullandığı aracı tespit etmiş, Kartal’da görülmesi üzerine araç takibe alınmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Bakan Turhandan Atlas Global açıklaması: Önceliğimiz yolcuların mağduriyetlerini gidermektir

Dragos’ta bir sokakta bekleyen aracı takip eden ekipler, bir evden çıkan maskeli 3 şüpheliye araca binip kaçmaya çalışırken “dur” ihtarında bulunmuş, polis araçlarına çarparak kaçmaya çalışan şüphelilerden biri silah teşhirinde bulununca vurularak, diğer 4 şüpheli de aracın lastiklerine açılan ateşle durdurularak yakalanmıştı.

Şüphelilerin üstünde 2 silah, koleksiyon tespih, ziynet eşyası ve kontak anahtarları bulunmuş, operasyonda 3 polis aracıgörmüş, 3 polis de hafif yaralanmıştı.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR!

Bu arada, polise silah teşhirinde bulunan Serhat K. hakkında 2 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile 7’si hırsızlık 14 suçtan kaydı bulunduğu, Hüseyin Ç. hakkında 2 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ve şüphelinin 4 farklı suçtan arandığı, 42 suç kaydı olduğu, Volkan Ç’nin 13’ü hırsızlık 34 suçtan kaydı bulunduğu, Fırat D. hakkında 3 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu ve cezaevinden firar ettiği, 25’i hırsızlık olmak üzere 34 suç kaydı bulunduğu Mustafa K’nin ise 16’sı hırsızlık 23 suçtan kaydı olduğu öğrenildi.

Sıradaki Haberi Oku  İçişleri Bakanı Soylu, İzmirde Alevi ailenin evinin işaretlenmesine çok sert tepki gösterdi

Ayrıca, şüphelilerin kullandıkları aracın ve plakanın çalıntı olduğu, mavi renkli aracakaplama yapıldığı tespit edildi.

ŞÜPHELİLERİN YAKALANMA ANLARI KAYDEDİLDİ

Bu arada, şüphelilerin yakalanma anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, zanlıların kaçmaya çalıştığı aracın, polis araçlarıyla sıkıştırılarak durdurulduğu ve araçlarda hasar meydana geldiği görülüyor.

Şüphelilerin Kartal’daki eve gelme, eve tırmanarak girme ve çaldıkları malzemelerle çıkma görüntüleri de kameralarca kaydedildi. Diğer görüntüde ise şüphelilerin polis ekiplerince yakalanma anı yer alıyor.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.