3 ay önce
3 ay önce

Andezit Nedir?

 Bir volkanik kaya olarak adlandırılan madenin yeraltı lav tabakasının hareketleri sonucunda gün yüzeyine çıkıp soğumasıyla oluşan kaya parçalarınaandezit nedir. Dünya üzerinde farklı ebat ve ölçülerde oluşumunu tamamlayan kayalar homojen ve tek yapıda bulunmazlar.

 1993 yılında madencilik ve doğal taşlar sektöründe faaliyete başlayan Aldur Madencilik Türkiye’nin bazı illerinde bulunan maden sahalarından çıkarılan andezit taşı yine bu sahada bulunan entegre tesislerinde işlenerek müşterilerine hizmetine sunuluyor.

 Andezit Taşı Nasıl Temizlenir?

 İnşaat sektöründe yapılarda kullanılan ürünlerin bazı bakım onarım gereksinimleri oluyor. Zaman geçtikçe kullanılan ürünlerin deforme ve renklerim solunması gibi durumlarda gerekli bakım ve onarımlar yapılıyor. Ancak andezit taşının kullandıkları alanlarda bu tür uygulamaları az ihtiyaç duyuluyor. Andezit taşının temizlenmesi kolay olması ve kullanım alanlarının çok olmasından dolayı çokça tercih ediliyor.

Sıradaki Haberi Oku  İspanya korona ile mücadele için NATOdan yardım istedi

 Andezit Taşı Farkı

 Bir yapı malzemesi olan andezit taşı sunduğu imkanlar bakımından dış zemin ve duvar kaplama alanlarında kullanılan bir ürün olarak ön plana çıkıyor. Andezit taşının sağladığı ısı yalıtım özelliği ile duvar kaplamalarında kullanılması ve kaymaz yapısı sayesinde döşeme kaplaması alanlarında da tercih ediliyor. Aldur Madencilik tarafından üretilen andezit taşları parke taşları olrak ve birçok alanda kullanılıyor.

 Andezit Taşı Fiyatları

 Aldur Madencilik tarafından üretilen andezit taşının 2020 yılına ait fiyatları taşın özelliklerine göre değişiyor. Andezit taşı birim metre fiyatları olarak hesaplanıyor. Aldur Madencilik tarafından satışı yapılan andezit taşlar kaliteli ve geniş kullanım alanlarına sahip olmasına rağman çok yüksek fiyatlarda satışı yapılmıyor.

Sıradaki Haberi Oku  Dışişleri Bakanlığından Doğu Akdeniz anlaşmasına tepki

 Andezit Taşının Kullanım Alanları Nelerdir?

 Andezit taşı birçok yapıda kullanılam yapı malzemelerine oranla yapıya estetik ve işlev anlamında fayda sağlayarak ömrünü uzatıyor. Dış mekan ve duvar kaplamalarında doğal taşlar olarak en çok andezit taşlar ön plana çıkıyor. Andezit taşlarının kullanım ve uygulama alanlarına göre ebat seçimi de doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Andezit taşı şu alanlarda daha çok kullanılıyor.

 Kaplama malzemesi

 Basamak taşı

 Duvar kaplaması

 olarak genellikle ham maddesi andezit olan taş ürünler daha çok tercih edildiği görülüyor.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.