2 sene önce
2 sene önce

Antalyada yazdan kalma günler devam ediyor! Turistler tekne turu yaptı

Antalya‘nın Demre ilçesine gelen turist grupları, Çayağzı Limanı’ndan yatlarla Kekova turuna çıkmaya devam ediyor. Günübirliktekneleriyle mavi tura çıkan tatilciler, tarihi Batık Kenti izliyor.

DENİZ SUYU 20 DERECE

Simena Antik Kenti ve Kaleköy’ü tekneden görme şansı bulan tatilciler, eşsiz manzarayı görüntülüyor, fotoğraf çekiyor. Tur boyunca yatta güneşlenen tatilciler, hava sıcaklığının 21, deniz suyu sıcaklığının 20kaydedildiği ilçedeki koylarda yüzme molası veriyor.

Çoğunluğu Rus tatilciler Akdeniz’in mavi sularında kulaç atıyor. Aralık ayında denize girmenin keyfini yaşayan tatilciler, turun sonunda yeniden limana giriş yapıyor.

“BURAYA TEKRAR GELECEĞİM”

Kış mevsiminde denize girmenin bir ayrıcalık olduğunu belirten Rus Aleshkov İgor, “Kekova muhteşem bir yer. Bu mevsimde ülkemde gündüz bile sıcaklık eksi 10 derece. Denize girmek, benim için inanılmaz bir an. Türkiye‘ye ve Kekova’yageleceğim” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Güvenilir Ankara LGS Kurs

Vetosheva Polina ise “Türkiye’yi çok seviyoruz. Kekova’ya bu mevsimde ikincigeliyorum. Kekova harika bir yer. Dünyada denizin, doğanın ve tarihin içi içe olduğu başka bir yer bilmiyorum. Bugün benim yaşadığım şehirde sıcaklık eksi 10 derece. Burada kış mevsiminde denize girdim” dedi.

Denizin tadını çıkarak Eleha Vetoshelana da “Urallardan geldim. Bizim oralarda hava buz kesiyor. Her yer karla kaplı. Kekova’ya bu mevsimde ikincigeldim. Burası inanılmaz bir yer. Bu mevsimde yüzmek Urallarda yaşayan biri için rüya. Türkiye’yi çok seviyoruz. Yine geleceğim” diye konuştu.

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.