Genel, Sağlık

Ayak Sağlığı Merkezi

  Günümüzde oldukça önemli ve podoloji alanında hizmet veren ayak sağlığı merkezi zorlu yaşam koşulları, sağlık ya da iş sebebi ile oluşan ayak problemlerini ortadan kaldırıyor.

  Tırnak Mantarı

 Ayak sağlığı problemleri arasında en yaygın olan tırnak mantarı sadece görsel şekil bozukluğuna yol açan bir sorun değil. Tırnak mantarı aynı zamanda deri enfeksiyonudur. Mantar bilindiği üzere nemli ve havasız ortamda yaşar ve hızlı ürer. Bulaşıcı olmakla beraber ciddiye alınması gereken hastalıklar arasındadır. Hareketi kısıtlayarak ciddi ağrılara sebep olur ve yaşam kalitesini bozar.

 Tırnak Batması

 Oldukça ağrılı bir sürece sebep olan tırnak batması oluşabilecek en ciddi problemler arasındadır. Mutlaka bakım ve tedavisinin yapılması gerekmektedir. Günlük yaşamı olumsuz anlamda etkileyen, yaşam kalitesini düşüren tırnak batması ayak baş parmağında meydana geldiği gibi el tırnağında da ortaya çıkabilir. Tırnak yumuşak dokuyu tahriş eder ve iltihap oluşur. Bu denli hassas olan tırnak bakımının bazı güzellik merkezleri tarafından pedikürün bilinçsizce yapılması ya da kişisel olarak yanlış pedikür sonucu meydana gelmektedir.

Sıradaki Haberi Oku  Yasa dışı bahis oynayanlara da ceza