2 sene önce
2 sene önce

Cerenin katilinin 14 yıl önce bıçakladığı çocuk konuştu: Haberi duyunca gözyaşı döktüm

Ordu‘da Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olan Ceren Özdemir‘i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç’un 14 yıl önce 13 yaşındaki bıçakladığı Dinçer A’ açıklamalarda bulundu. Dinçer A., Ceren’in, kendine saldıran kişi tarafından öldürüldüğünü duyduğu andan itibaren gözyaşı döktüğünü söyledi.

“NEDEN YAPTIĞINI ANLAMADIM”

14 yıl önce 13 yaşındaykenOrdu’da bıçakladığı Dinçer A.’ya ulaşıldı. Sokakta yürürken arkasından gelen Özgür Arduç’un karın bölgesinden defalarca bıçakladığı Dinçer, 10 gün komada kaldı. Dinçer, aradan geçen süreye rağmen Arduç’un kendisinesaldırdığını bilmediğini belirterek, “Neden yaptığını ben de hala merak ediyorum” dedi. Dinçer’in babası Ahmet A. ise “Baba bu beni bıçaklayan adam değil mi?, diye sordu” dedi.

İLK DİNÇER’İ BIÇAKLADI

Türkiye’yiboğan Ceren Özdemir’i öldüren katil zanlısı Özgür Arduç’un ilk kurbanı, 2005 yılında henüz 13 yaşında olan Dinçer A., oldu. Katil zanlısı, 1987 yılında 3 yaşındayken dedesi tarafından verildiği yetimhaneden 18 yaşına geldiği 2002 yılında ayrıldı. Bir süre İspir Yatılı Okulu’nda kalan Arduç, 2002 yılında Ordu’ya geldi.

Sıradaki Haberi Oku  Sokak yasağında 65 yaş üstü için istisnalar belirlendi

Bu dönemde sürekli hırsızlık yapan Özgür Arduç, 2005 yılının 6 Ağustos günü, kendisine, yolda yürüyen o henüz 13 yaşında olan ortaokul öğrencisi Dinçer A.’yı kurban seçti. Öğle saatlerinde yaşanan olayda Arduç, küçük çocuğu, defalarca karnından bıçakladı. Art arda aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Dinçer A. hastaneye kaldırıldı. İç organları hasar gören Dinçer, birameliyata alındı. Dalağı alınan Dinçer, 10 gün boyunca komada kaldı.

EĞİTİM HAYATINA DEVAM EDEMEDİ

Doktorların umutsuz konuştuğu çocuk, mucizevi şekilde hayatta kaldı. Ancak küçük yaşta yaşadığı travmayı bir türlü atlatamadı. Doğuştan astım hastası da olan Dinçer A.,birinci sınıftayken okulu bırakıp babası Ahmet A.’nın restoranında çalışmaya başladı.

‘KASTEN ÖLDÜRMEYE TAM DERECE TEŞEBBÜS’TEN’ 20 YIL HAPSE ÇARPTIRILDI

Saldırının ardından tutuklanarak cezaevine konulan zanlı Özgür Arduç ise Ordu Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan yargılamada, 30 Haziran 2006 günü, ‘kasten öldürmeye tam derecede teşebbüs’ suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ceza, 30 Mayıs 2008 tarihinde Yargıtay tarafından da onandı.

Sıradaki Haberi Oku  Türkçe Bahis Siteleri Giriş Adresi

CEREN’İ ÖLDÜREN KATİLİ GÖRDÜĞÜ ANDAN İTİBAREN AĞLIYOR

Şu27 yaşında ve bekar olan Dinçer, Ceren’in kendi saldırganı tarafından öldürüldüğünü babasıylaçalışmaya devam ettiği restoranda öğrendi.

O andan itibaren sürekli ağlayan ve yaşadığıdolu günlere dönen Dinçer A., kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, Özgür Arduç’un kendisinesaldırdığını aradan geçen süreye rağmen öğrenemediğiniederek, “İşin gerçeğiyaptığını bende hala merak ediyorum” dedi.

“OĞLUM ‘BABA BU BENİ BIÇAKLAYAN DEĞİL Mİ’ DEDİ”

Dinçer’in babası Ahmet A. ise oğlunun psikolojisinin çok bozulduğunu belirterek, DHA muhabirine şunları söyledi:

“Çocuğumudurdurdum. Oğlum gördüğünde ‘Baba bu beni bıçaklayan adam değil mi?’ diye sordu. Çocuğum onun yüzünden kendini korumak için hiç boş gezmiyor. Bıçak atmaktan bıktım. Allah korusun karşı karşıya kalsaydık ne olurdu bilemem ki. Ya o onu öldürürdü ya benim çocuğum onu öldürürdü. Robot resmini görür görmez yanıma gelip ‘Baba bu beni bıçaklayan değil mi’ dedi. O anda peşine düşebilirdi. Çocuk onu unutur mu? Sahilde balık tutarken eve götürüyor evin kapısından içeri girmesini söyleyip bıçaklıyor. Çocuğum onu tanımıyordu. Madde bağımlılarını ıslah etsinler. O kızın ne günahı vardı? 2 gündür uyku uyuyamıyorum. Üzüntüden ailenin karşısına gidemiyorum. Üniversitede okuyan çocuğumonun da psikolojisi bozuldu. Korkudan kapıya çıkamıyor. Madde bağımlılarının sokaklardan toplamalarını istiyorum.”

Sıradaki Haberi Oku  Evleriniz İçin En Güzel Mobilya Seçenekleri

“TELEVİZYONDA GÖRÜNCE AYNI DUYGUYU HİSSETTİM”

Dinçer’in annesi Kadriye A. de “Üniversitede okuyan çocuğum bile arayıp, bu kişinin peşinden gelebileceğini düşündüğünü ve çok korktuğunu söyledi. Televizyonda görünce aynı duyguyu hissettim. Bunların sokakta gezmesini istemiyoruz. Oğlum ölebilirdi. Bize o’Oğlunuz ölebilir, hazırlığınızı yapın’ demişlerdi. Oğlumun öldüğünü düşünerek eve geldim, oğlum beni yanına isteyince gelip beni aldılar. Allah tarafından bir can geldi. Şuçocuğumun psikolojisi bozuldu. Aynı şeyleriyaşadı” diye konuştu.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.