3 ay önce
3 ay önce

Estetik Dokunuşlar

 İnsanlar yürüdükleri yollardan geçerken, o yolları unutmamalarının en önemli nedenlerinden bir tanesi de kaldırım taşlarıdır. Kaldırım taşları hangi renk ya da özellikteyse, orası o şekilde hafızalara kazınır. Kaldırım taşı döşemeleri yol yapımlarında en önemli konulardandır. Bu konu aylarca sürebileceği gibi kısa sürede de yapılabilir. Bazı kişileri kendi evlerinin önüne estetik zevklerine göre kaldırım döşemek isteyebilir.

Kolay Montaj

 Arnavut kaldırım taşı en sık olarak büyük park ya da bahçelerde görülebilir. Bu taşlar oldukları yer kolayca döşenebildiği gibi kolayca sökülebilirler. Temizlikleri biraz zor olsa da insanlarda bıraktığı nostaljik etki yadsınamaz bir konumdadır. Usta işçiliklerle döşenmiş arnavut kaldırım taşları uzun süre kullanılabilir.

Tamir ve Bakım Kolaylığı

Sıradaki Haberi Oku  Doktor Mehmet Özden koronavirüs için ilginç öneri

 Kaldırım taşlarının bakım ve onarımı, döşenmesi kadar önemlidir. Uzun yıllar kullanılan bazalt arnavut kaldırım taşı aşınabilir. Bu durumda tamir ve bakım gerekebilir. Temizliği diğer kaldırım taşlarına nazaran daha zor olabilir. Fakat bazalt olan türlerde, klasik olanlarda olduğu gibi boşluk bulunmaz. Bu da aralarında kaçanlardan dolayı pis görünmesini engeller.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.