Genel

Hindistanda veterinere tecavüz eden zanlılar, firar ederken öldürüldü

Spread the love

Hindistan‘ın Telangana eyaletinde 26 yaşındaki birkadına tecavüz edildi. Şüphelilersonrası gözaltına alındıktan sonra firar ederken polis ekipleri tarafından vuruldu.

TECAVÜZ EDİP YAKTILAR

Hindistan’ın Telangana eyaleti başkenti Haydarabad’da 27 Kasım’da gerçekleşen olayda, kullandığı motosikletin lastiği patlayan Priyanka Reddy, ailesini aramış; bir kamyoncunun kendisine yardım edeceğini belirttiğini ve onu beklediğini söylemişti. Bu görüşmeden sonra talihsiz kadından haber alınamamış; kadının cansız bedeni ertesi gün bir sütçü tarafından bir üstgeçidin altında, yakılmış bir halde bulunmuştu.

FİRAR ETMEYE ÇALIŞINCA ÖLDÜRÜLDÜLER

Büyük tepki çekensonrası geniş çaplı soruşturma başlatan polis, şüphelileri 2 gün sonra gözaltına almıştı. Hint basını, bu sabahsaatle 03.00 sıralarında, polisin tatbikat için zanlılarıyerine götürdüğü sırada, şüphelilerin bazı polislerin silahlarını alıp firar girişiminde bulunduğu; diğer polislerce çapraz ateş ile öldürüldüğünü yazdı.

Sıradaki Haberi Oku  Edirne’den Kırklareli’ye gelen 487 göçmen karantinada

Konu ile ilgili açıklama yapan Haydarabad Polis sözcüsü, “Şüpheliler polislerin silahlarını ele geçirmeye çalışırken çapraz ateşte kalarak öldürüldü” dedi. Sözcü, 4 tecavüz zanlısının sağlık ekipleri bölgeye gelmeden önce hayatını kaybettiğini söyledi.

HİNDİSTAN’DA GÜNDEM OLDU

Geçen hafta gerçekleşen olay, Hindistan genelinde büyük tepkiye yol açmış ve binlerce kişi suçluların adalete teslim edilmesi için yürüyüş yapmıştı. Şüphelilerin öldürülmesi sonrasıyerinde büyük bir kalabalık toplandı. Bölgede toplananpolisleriederken, öldürülen 26 yaşındaki kadının babası da polislerietti ve kızının artık ‘huzur içinde yatabileceğini’ söyledi.

Kaynak: DHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu