Genel

İngilterede konut fiyatları geçen yıl yüzde 1,4 arttı

Konut kredi kuruluşu Nationwide’den yapılan açıklamada ülkedefiyatlarının geçen yıl yüzde 1,4 artış gösterdiği bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’de ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılışına ilişkin endişelere rağmen,aylarda ilkev sahibi olacaklarınalımı ile daha ilgili oldukları belirtildi.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Nationwide Baş ekonomisti Robert Gardner,piyasasındaki aktivitenin yavaş olmasına rağmende istikrarlı seyrettiğini kaydetti.

Gardner, İngiltere’de geçen yılın aralık ayındafiyatlarındaki artışın aylık bazda yüzde 0,1 olduğunu hatırlatarak, ülkede ortalama bir konutun fiyatının yaklaşık 215 bin 282 sterlin olduğunu hatırlattı.

Garrington Property Finders şirketinin yöneticisi Jonathan Hopper ise, “Şu anda oldukça kırılgan olanpiyasasının erken zamanları. Fakatde önümüzdeki dönemdefiyatlarının hızla arttığını görebiliriz”. İfadelerini kullandı.

Uzmanlar, İngiltere’de Muhafazakar Parti’nin 12 Aralık’ta yapılan seçimde parlamentoda çoğunluğu elde etmesinin ardından AB’den çıkış sürecini daha belirgin bir hale getirdiğini, bunun da bir süredir beklemede olanyatırımcılarını harekete geçirebileceğini belirtti.

Sıradaki Haberi Oku  Truman Show psikolojisi nedir