2 sene önce
2 sene önce

İstanbulda otizmli çocuğa soyunma odasında işkence! Görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı

8 yaşındaki B.Ö. isimli otizmli çocuğa ailesi tarafından U.D. adlı yaşam koçu tutuldu. U.D, B.Ö’yü spor salonuna götürdü. Salonda B.Ö’ye şiddet uyguladı. Skandal görüntüler spor salonunun güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Yaşam koçu, salonun soyunma odasında öncelikle çocuğun başına vurdu ardından öne doğru eğdi. Daha sonra U.D, B.Ö’ye kıyafetlerini giymesini söyledi. B.Ö. yapamayınca U.D. onun karnına dirseğiyle 3vurdu. Daha sonra elindeki havluyu sıktı, kırbaç gibi kullanarak şiddet uygulamaya devam etti.

BAŞSAVCILIK’TAN İDDİANAME

B.Ö’ye şiddet uygulandığınıeden aile konuyu yargıya taşıdı. U.D. hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. İddianamede B.Ö’nün darp edildiğinin anlaşıldığıedildi. 60. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından görülen duruşmada U.D. şiddet uygulamadığını ileri sürdü. Bu nedenle spor salonundaki kamera kayıtları incelendi.

Sıradaki Haberi Oku  Gümrükler kapanınca pazarda fiyatlar düştü

BİLİRKİŞİ RAPORUNDA DA ‘ŞİDDET’ YER ALDI

Bilirkişi raporunda B.Ö’ye şiddet uygulandığıedildi. Raporun sonuç metninde şu ifadeler kullanıldı: “Çocuk giyinmekte zorlandıkça şahıs sinirlenerek çocuğa şiddet uygular. Şahsın çocuğa şiddet uygulaması bir kerelik olmayıp, soyunma odasında çocuklakamera açısında bulunduğu yaklaşık 15 dakika boyunca değişik şekillerde (itme, çekme, dirsek atma, başına vurma, yumruk gösterme vb.) tekrarlı olarak şiddet içerikli davranışlarda bulunur. Çocuğa uyguladığı fiziksel şiddetlerin yanı sıra, bakışlarıylave mimikleriyle de psikolojik olarak şiddet uyguladığı da görülmüştür. Şahsın çocuğa şiddet uygulamasına etken olangözlemlendiğinde çocuğunbaşına yapmakta zorlandığı işlerin yardım almadan kendi kendine yapmasının beklenmesine karşılık, bu beklentilerin çocuk tarafından tam olarak yerine getirilememesi üzerine şahsın sinirlenerek çocuğa şiddet uygulamaya başladığı anlaşılmıştır.”

Sıradaki Haberi Oku  Ödüllü Dental Mimarlık Hizmetleri

MAHKEME 2020’YE ERTELENDİ

14 Kasım günü görülenduruşmada B.Ö.’nün ailesi eziyet suçundan yargılama istedi. Mahkeme davayı 7 Nisan 2020’ye erteledi.

Haber Videosu

: İstanbul’da otizmli çocuğa soyunma odasında işkence! Görüntüler güvenlik kameralarına yansıdı

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.