2 sene önce
2 sene önce

Kız öğrencilerin etek boyunu ölçen okul müdürünün ses kaydı internete sızdı

Siirt’in Kurtalan ilçesindeki Anadolu Lisesi’nde okul müdürü F.K.’nin, kız öğrencilerin pantolonlarının boyunu ölçüp, aşağılayıcı ifadelerle hakaretlerde bulunduğu iddia edildi. Valilik, inceleme ve soruşturma başlattı.

SES KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Sosyal medyaya yüklenen bir ses kaydında, Kurtalan Anadolu Lisesi Müdürü F.K.’nin, kız öğrencilerin pantolon boyunu ölçüp,verenlere aşağılayıcı ifadeler kullanarak, hakaret ettiği duyuluyor. Ses kaydının sosyal medyadan yayılması üzerine valilik inceleme ve soruşturma başlattı.

“BURASI SENİN YATAK ODAN DEĞİL”

Ses kaydındamüdürünün, “Terbiyesiz, kes sesini. Sen denize gitmiyorsun, mayoyla gelemezsin buraya. Seninodan değil burası. Paçanı daraltarak kısaltarak, bacağını göstererek değil. Saçının bağlı olması gerekir. Bağlamak zorundasın, tokayla tutturmak zorundasın.” dediği duyuluyor.

AÇIĞA ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Siirt Kurtalan Anadolu Lisesinde,müdürü tarafından bir öğrenciye ‘psikolojik şiddet uygulandığı ve hakaret edildiği’ iddiasıyla ilgili, bahseolanmüdürü açığa alınmış olup konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

Sıradaki Haberi Oku  Emekli maaşı nisan ayının ilk yarısında ödenecek

Kaynak: DHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.