1 sene önce
1 sene önce

MİTin yeni binası KALE hizmete açılıyor

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’nın Etimesgut ilçesindeki Bağlıca semtinde inşa edilen yeni binası “KALE” hizmete açılıyor.

Edinilen bilgiye göre, 5 bin dönümlük birüzerine inşa edilen ve etrafında başka herhangi bir yapı bulunmayan, yaklaşık 3 metre boyunda beton duvarlar ve dikenli tellerle çevrili, dinlemelere, yetkisiz girişlere ve sızmalara karşı özel olarak tasarlanmış yeni karargah binasının açılışı 6 Ocak Pazartesi günü yapılacak.

“KALE”nin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Etimesgut’ta yapımı tamamlanan yeni hizmet binasını ziyaret ederek incelemelerde bulunmuştu. Erdoğan, 1,5 saati aşan ziyaretinde,teknoloji kullanılarak inşa edilen binanın teknik donanımı ile ilgili bilgi almıştı.

İlkHacı Bayram’da

TBMM’de 1965’te kabul edilen 644 sayılı Kanun’la, devletingüvenlik politikasının hazırlanmasına ilişkin her konuda istihbaratınelde toplanabilmesi amacıyla oluşturulan Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) ilk binası Hacı Bayram Camisii bölgesinde yer alıyordu. Yıllar içinde farklı nedenlerle pek çokyer değiştiren MİT, Gençlik Parkı’nın karşısındaki Vakıflar Binası’na, ardından 1970’li yıllarda Yenimahalle’deki adresine taşınmıştı.

Sıradaki Haberi Oku  Milli Savunma Üniversitesi sınavı ertelendi

AA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.