3 hafta önce
3 hafta önce

Part Time Market Tanıtım Elemanı

Marketlerde farklı markalardan yüzlerce ürünün satışı yapılır. Bu ürünler arasında, dönemsel olarak veya stokları eritmek amacıyla bazılarının öne çıkarılması gerekebilir. Bu, profesyonel market tanıtım ajansları tarafından yapılır. Market tanıtım ajanslarında, tanıtım konusunda yetiştirilmiş çok sayıda personel görev yapıyor. Ajans, tanıtım yapacağı zaman ek elemana ihtiyaç duyabilir. Gençler, ajans tarafından verilen part time iş ilanı izmir ile kısa süre çalışıp gelir elde edebilecekleri bir işe kavuşuyorlar. Ajans, bünyesinde tanıtım elemanı olarak çalışan büyük bir ekip vardır. Bu kişiler çeşitli projelerde görev almış tecrübeli kişilerdir. Bununla beraber, ajans, hem tecrübeli elemanlara hem de işe yeni başlayanlara kurum içi eğitimler veriyor. Böylelikle, hiçbir deneyimi olmayan gençler, çok kısa sürede iş başı yapabiliyorlar. Ajans, personelin eğitimi dışında, diğer unsurları tedarik etmekten sorumludur.

Sıradaki Haberi Oku  Tüm Oyunlara Hemen Ulaşın

*Planlama süreci

 *Organizasyon

 *Raporlama

Ajans, tüm bu aşamaları, profesyonel ekibiyle yürütür. Söz konusu, ürün her ne ise, onun sergileneceği doğru zamanı tespit eder. Bunun için, stant hazırlar. Bundan sonraki aşamada ise, tanıtım elemanları devreye girer.

Market Tanıtım Elemanı Ne Yapar?

Market tanıtım ajansları, özellikle büyük zincir marketlerde çok sık çalışırlar. Zincir marketlerin, market tanıtım ajanslarından çok sık hizmet talep etmesinin en önemli sebebi, bu çalışmasının geri dönüşünün olmasıdır. Geri dönüşün olup olmadığı ise raporlama ile anlaşılır. Ajans, başlangıçta yapılan analizle, tanıtım sonundaki analizleri kıyaslarlar. Stok, çeşit ve karlılık değerlendirmeleri yaparak, bunu rapor haline getiriler. Yapılan çalışmalar, tanıtımların, ürün satışına katkı sunduğunu göstermektedir. Market tanıtım ajansı, tanıtımı yapılacak ürün için part time iş ilanı istanbul ile gerekli eleman sayısına ulaşır. Ajans, ilana başvuran ve yeterli görülen kişilere, ürün ve iş hakkında bilgi verir. Bunun sonrasında, personel, market içinde hazırlanmış olan stantta hemen çalışmaya başlar. Tanıtımı yapılan ürün, gıda ise personel müşterilere tadım yaptırır. Tanıtımı yapılan ürün güzellik, cilt bakım veya temizlik ürünü de olabilir. Personel, ürünleri tanıtarak, müşterinin satın almasını sağlamaya çalışır. Market tanıtımı, olumlu sonuç verdiği için çok sık yapılan bir çalışmadır. Bundan dolayı, sektör, part time iş arayanlar için harika bir seçenektir.

Sıradaki Haberi Oku  Nobel ödüllü biyofizikçi: Koronavirüsün sonu yakın
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.