2 sene önce
2 sene önce

Şehit askerin peşinden hastaneye kadar giden köpek herkesi duygulandırdı

Suriye‘nin Tel Abyad kentinde roketli saldırıda ağır yaralanan Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in Şanlıurfa’daki hastaneye götürüldüğü ambulansın peşine düşen köpek adeta gözyaşı döktü. Zincirini kırarak ambulansın peşinden hastaneye kadar koşan köpeğin sosyal medyada dolaşan fotoğrafı ise duygulandırdı.

KAMERALAR HER ŞEYİ KAYDETTİ

Tel Abyad’da bulunan Tekçe Hudut Karakolu’na terör örgütü YPG/PKK’a tarafından atılan havan mermisi ile ağır yaralanan ve Akçakale Devlet Hastanesine getirilen Tankçı Uzman Çavuş Şevket Tekin’in bulunduğu ambulansı gören köpek, bağlı olduğu zincirini kırarak ambulansın arkasından can havliyle hastaneye kadar koştu. Hastanede şehit olan askerin arkasından adeta gözyaşı döken köpeğin o anları ise hastanenin güvenlik kameralarında da saniye saniye görüntülendi. Köpeğin adeta gözyaşı dökerken çekilen fotoğrafı ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Sıradaki Haberi Oku  Andezit Nedir?

“O OLAYDAN SONRA YIPRANDI”

Pitbul cinsi ve “Kral” ismindeki köpeğin sahibi Ömer ve Recep Kahraman kardeşler, köpeğinzaman patlamalardan etkilendiği vetrafik kazalarında yüksek refleksler gösterdiğini kaydetti. 2,5 yaşındaki köpeğin bakıcısı Ömer Kahraman, “Köpeğimiz şehidin ambulansla geçtiği gün, tellerin arasından ambulansın kaza yaptığı sırada ambulansın içine giriyor. Kaza yapınca köpeğin ilk yardım eğitimitabii. Şehidi ambulansta görünce şehidi hastaneye kadar takip ediyor. Köpek hastanede gözyaşlarına boğuluyor. Tabii bu duruma halkımız daha fazlagösterdi. Bu durumu vatandaşlar Facebook’ta paylaşmış. Biz de gittik köpeğimizi hastaneden getirdik. Biz köpeğimizi hiçbiryalnız bırakmayacağız. Tabii hayvan o olaydan sonra bayağı yıprandı” diye konuştu.

Kaynak: İHA

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.