Genel

Şırnak Cezaevi yerine Vana götürülen Özgür Arduçu, Şırnak Başsavcılığının istemediği ortaya çıktı

Spread the love

Ceren Özdemir‘in katili Özgür Arduç’un, güvenlik gerekçesiyle nakledilmek üzere yola çıkarıldığı Şırnak Cezaevi’ni kabul etmediği söylenmiştigerçek başka çıktı. Bölgeden gelenbilgilere göre Şırnak’taki Cumhuriyet Başsavcılığı, cezaevindekoşullar olmadığı için Özgür Arduç’u istemedi. Arduç’u taşıyan araç Van’a yönlendirildi. Mahkum, Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne nakledildi.

Ordu’da Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç’un (35), Van Cezaevine götürülmesiyle ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

GECEYİ TEK KİŞİLİK HÜCREDE GEÇİRDİ

Ceren Özdemir’i evinin önünde bıçaklayarak öldüren ve çıkarıldığı mahkeme tarafından “canavarca hisle adam öldürmek ve iki polisi yaralamak” suçlarından tutuklanarak Perşembe Efirli F Tipi Cezaevine gönderilen Özgür Arduç, geceyikişilik hücrede geçirdi.

ŞIRNAK CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI KABUL ETMEDİ

Bu arada zanlının Şırnak’a nakledilmesiyle ilgili çalışma yapıldı. Nakil için aracın hazırlanması sırasında Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı, Şırnak’ta uygunşartları olmadığı için kabul etmedi.

Sıradaki Haberi Oku  MEB, örnek soru kitapçığı yayımladı

MAHKUM, VAN’A SEVK EDİLDİ

Özgür Arduç, güvenlik gerekçesiyle sabahın erken saatlerindeyolu ile Şırnak’a götürülmek istenirken kararın değişmesiyle Van’a götürülmek üzere yola çıkarıldı. Mahkum, Van Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne nakledildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu