2 sene önce
2 sene önce

Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı

Boşanma süreci kadın ve erkek için yıpratıcı bir süreçtir. Aile birliğinin dağılması özellikle çocuklar için zor bir durum olmaktadır. Firma sizin yaşadığınız durumla ilgili her türlü sorunu dinleyerek ona göre Adana boşanma avukatı vermektedir. Çift boşanmaya karar verdikten sonra yapılacak ilk şey tecrübeli bir boşanma avukatı tutmaktadır.

Firma bünyesinde işini bilen en iyi avukatlar mevcuttur. Firma sizi avukat ile konuşturup yapılması gerekenler hakkında bilgi vermektedir. Boşanma sürecinde kendinize ya da çocuğunuza bağlanması gereken nafaka vardır.

Nafaka Çeşitleri

Boşanma süreci bazen çiftler arasında çekişmeli olabiliyor. Dava süreci uzadıkça boşanma davası da o derece geri atılır. Firma çiftlerin bu yıpratıcı süreçten biran önce kurtulmaları için en iyisini yapmaktadır. Adana avukat bürosu çiftlere kanunun sunduğu haklar konusunda bilgi vermektedir.

  • Nafaka davası
  • Tedbir davası
  • Mal paylaşımı
  • Yoksulluk nafakası gibi
Sıradaki Haberi Oku  Eşya Taşımada En Güvenilir Adres

Bu haklardan aynı zamanda çocuğa sunulmaktadır. Çiftlerin birbirlerine karşı açmış olduğu bu davaları en kısa zamanda sonuçlandırmak da yine çiftlerin elindedir.

Yoksulluk Nafakası

Yoksulluk nafakası almak için çiftlerden birinin talep etmesi gerekir. Yapılan talep doğrultusunda gerekli araştırmaların doğrultusunda hakim karar vermektedir. Talep edilmedi takdirde hakim yoksulluk nafakası hükmetmez. Yoksulluk nafakası boşanma süreci bittikten sonra devreye girer. Ayrıca nafaka talep edilen kişinin gelir miktarı önemlidir. Onun üzerinden belli oranda nafaka verilmektedir.

Yardım Nafakası

Yardım nafakası sadece eşler arasında olmamaktadır. Çiftlerin alt ve üst soydan da nafaka talep etme hakkı vardır. Nafaka almak isteyen kişi dilekçe yazarak başvurur. Hakim karar vermeden önce gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Gelir durumu uygun görülürse belli bir oranda nafaka bağlanır.

Sıradaki Haberi Oku  Niğde Reklam
En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.