2 sene önce
2 sene önce

12 gün sonra enkazdan kurtarılan kedi için duygusal payl

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremdealtında kalan bir kedinin 12 gün sonra AFAD gönüllüleri tarafından kurtarıldığı belirtildi. Kurtarılan kedinin önce İl AFAD’a götürüldüğü ardından da Elazığ Belediyesine durumun bildirildiği kaydedildi.

Belediyesi Hayvan Hastanesinden gelen görevlilere teslim edilen kedinin tedavi süresinin devam ettiği aktarılırken, AFAD tarafından video eşliğindebir paylaşım yapıldı.

“SOKAK HAYVANLARI, İNSANLARA EMANETTİR”

Paylaşımda depremden 12 gün sonraalanında AFAD gönüllüleri tarafından bir kedi bulunup getirildiğinieden AFAD personeli Doğuş Ok, “Kediyi bulan gönüllülerimiz hiçbir şey yemediğini, içmediğini çok hasta olduğunu ve gözlerinde akıntı olduğunu söylediler. Biz kedinin durumunu görüpbelediyemizeverdik. Sağolsun belediyemizdenarkadaşlar kediyi alıp barınma merkezine getirdiler. Bize göre sokakta yaşayan hayvanlar, bizim için emanettir ve biz emanetlerimize sahip çıkıyoruz. Doğal afetlerde sadece insanlar değil, bu emanetlerimiz degörmekte. AFAD olarak hem insanlarımızın hem de sokakta yaşayan emanetlerimizin güvencesi biziz” dedi.

Sıradaki Haberi Oku  Cumhurbaşkanı Erdoğandan Libya mesajı

“DOĞAL AFETLERDE ‘SESSİZ DOSTLARIN’ HAYATI DA ÖNEMLİ”

Kedinin hastaneye geldiğinde aç, susuz ve üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdiğini tespit ettiklerini dile getiren Belediye Hayvan Hastanesi Veterineri Kübra Yazgan, “Hemen tedavisine başladık. Tedavisi bitene kadar bizimle burada barınacak. Doğal afetlerde insan hayatı ne kadar önemliyse, sessiz dostlarımız için de bu süreç çok önemli. Elimizden geleni fazlasıyla yerine getirip sağlığına kavuşmalarını sağlamaya çaba göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.