1 sene önce
1 sene önce

12 yıl önce öldürülen iş adamının katili muhasebeci çıktı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde iş insanı Aydın Koçaslan (38), 20 Nisan 2008 tarihinde Başiskele ilçesi Bahçecik mevkisinde ormanlık alanda dövülmüş halde bulundu.

2013 YILINDA BERAAT ETTİ

Hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesine alınan Aydın Koçaslan, 9 Kasım 2008 tarihinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ardahan Arda, tutuksuz yargılandığı davada 2013 yılındayetersizliğinden beraat etti.

DOSYA YENİDEN AÇILDI

Dosyayı yeniden açan Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Aydın Koçaslan’ın işletmelerinin muhasebeciliğini yapan Ardahan Arda ile9 kişiyi gözaltına aldı. 5 kişi,müdürlüğünde ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

ORMANLIK ALANDA DÖVDÜKTEN SONRA BİR EVİN ÖNÜNDE BIRAKTILAR

Ardahan Arda’nıngünü Aydın Koçaslan ile Gölcük Değirmendere’de bir restorandayemek için buluştuğu, restorandan çıktıktan sonra Arda’nın bir bahane uydurup, Koçarslan’ı ormanlık alana yönlendirdiği tespit edildi. Aracınyerinde durmasıylaburada aralarında yakında bir villada bekçilik yapan kişinin de bulunduğu 3 kişi, iş insanına saldırdı. Aydın Koçaslan dövüldükten sonra bekçinin görev yaptığıyerine 150 metre uzaklıktaki villanın önüne taşındı. Aydın Koçaslan ve Ardahan Arda’nın saldırıya uğradığı izleniminin verilmesi için burada 3 kişi, Arda’yı da dövdü. Daha sonra bekçi, polisi arayarakverdi.

Sıradaki Haberi Oku  Akar: Ateşkesi sağlamak için birlikler gönderiyoruz

HESABINA PARA GEÇİRMİŞ

Ardahan Arda mahkeme boyunca yediği dayak nedeniyle hafıza kaybı yaşadığını,anını hatırlamadığını iddia etti. Polis yeniden açılan dosya kapsamında Ardahan Arda’nın hesabınageçirmesi nedeniyle patronunu öldürmeyi planlayarak, 3 kişi ile anlaştığını tespit etti. Ardahan Arda ileolayı gerçekleştirdiği belirlenen F.G., B.A.Y. ve K.K., adliyeye sevk edildi.

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.