2 sene önce
2 sene önce

2030da Türkiyede 1 milyon elektrikli araç olacak

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen ve geçtiğimiz haftalarda Gebze’de düzenlenen etkinlikte tanıtılan yerli otomobil, sahip olduğu üstün özellikler ile şimdiden oldukça merak uyandırdı.

(Yüzde 100 elektrikli olan yerlihakkında en çok merak edilen 10 sorunun cevabını, sizler için hazırladığımız aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.)

YERLİ OTOMOBİL HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLEN 10 SORU – YouTube

2030’DA 1 MİLYON ELEKTRİKLİ ARAÇ

Elektriklipazarına hızlı bir giriş yapan Türkiye’de, elektrikli otomobillere olan ilginin her geçen yıl artması bekleniyor.

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği Başkanı Halil Demirdağ; AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de 2030’da 1 milyonun üzerinde elektrikli aracın kullanılacağının öngörüldüğünü açıkladı.

Demirdağ, Türkiye’de 2030’da 1 milyonun üzerinde elektrikli aracın kullanılabileceği öngörülüyor ki bu çok hızlı oluşabilecek bir kapasite. Bu rakamı dikkate aldığımızda 2030’da 100 bin megavat batarya kapasitesi oluşacağını söyleyebiliriz.

Sıradaki Haberi Oku  Yasa dışı bahis oynayanlara da ceza

Artık bir sonraki adım, bu araçların bataryalarını sistemeelektrik basmak için de kullanabilmek olmalı. Eğer araçlardaki bataryalar için böyle biroluşturulursa, burada yeni bir kapasite de ortaya çıkmış olacak.” ifadelerini kullandı.

Aşağıdaki bağlantıdan Ensonhaber Teknoloji Instagram hesabını takip ederek güncelve teknoloji haberlerine anında ulaşın.

@eshteknoloji

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.