1 sene önce
1 sene önce

220 kiloluk kadının yardım çığlığı

Uşak’ın Cumhuriyet Mahallesi Yenikent Sitesi’nde oturan Aysun Çamtepe, diyabet hastalığından ve yaşadığı psikolojik problemlerden dolayı yaklaşık 5 yıl önce hızla kilo almaya başladı.

‘Morbid obezite’ teşhisi konulan 39 yaşındaki Çamtepe, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yatırılarak tedavi olmaya başladı.

ÇOCUKLARINA SAĞLIKLI BİR ANNE OLMAK İSTİYOR

3 çocuğu olan Çamtepe; maddi yetersizlikten dolayı ilaç masraflarını karşılayamayınca, tedavisini yarım bırakmak zorunda kaldı. Öncesinde yürüyebilen Aysun Çamtepe, her geçen gün artan kilolarından dolayı yürüme fonksiyonlarını da kaybederek yatağa bağlı hale geldi. Tedavi olamadığı her gün sağlığını yitirdiğini dile getiren Çamtepe, “Çocuklarıma sağlıklı birolmak ve yürümek istiyorum.” diyerek yetkililerden tedavi olabilmek için yardım talep ediyor.

STRES VE ÜZÜNTÜDEN KİLO ALDI

Tedavi olamadığı her geçen gün artan stres ve üzüntüsünün giderek kilo almasınaolduğunu belirten Çamtepe, “5,5 yıl önce başladı. Normalde rahatsızlığım diyabetle başladı. Biraz da sinir, stres, maddiyatsızlık yüzünden sıkıntılar çektik. Devamlı üzüntüye ve strese girdiğim için kilolar artıyor. Daha önce yürüyebiliyorken 170 kiloydum, 170 kilodan 220’ye çıktım. İlaçlarımı alamıyorum. Eşim çalışamıyor, çünkü ben yatağa mahkumum. Biz sağdan soldan gelentefek yardımlarla geçindiğimiz için ilaçları alamadığımız günler oldu. O yüzdenkilolarım artmaya başladı ve her geçen gün daha da artıyor. Yetkililerin sesimi duyup bana yardım elini uzatmalarını istiyorum. Halkımızdan da yardım ellerini uzatmalarını bekliyorum.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Huawei’nin işletim sistemi akıllı telefonlarda da kullanılacak

“ÇOCUKLARIM BEZİMİ DEĞİŞTİRİYOR”

Tek dileğinin eskisi gibi sağlığına kavuşmak olduğunu dile getiren Çamtepe, “Ben sağlığıma kavuşup sağlıklı birolmak istiyorum. Çünkü 7, 12 ve 15 yaşındaki çocuklarım yeri geliyor, benim bezimi değiştiriyor. Eşim bezimi değiştiriyor. Yoruldum, çocuklarıma sağlıklı birolmak istiyorum. Eşim çalışamıyor, çocuklarımla, benimle, evimle uğraşıyor.” dedi.

“YÜRÜMEK İSTİYORUM”

Çamtepe, “Öyle zordayım ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın beni duymasını istiyorum. Tüm halkımızın benim sesimi duymasını istiyorum. Yürümek istiyorum. Gördüğünüz gibi halim belli, yaşamadönmek istiyorum. Sadece sesimin duyulmasını istiyorum.” şeklinde konuştu.

EŞİNE BAKTIĞI İÇİN ÇALIŞAMIYOR

Eşine baktığı için çalışamadığını ve zorda olduğunu anlatan Ergün Çamtepe ise “Eşimin altını değiştiriyorum, çocuklarımın yiyecek içeceklerini hazırlıyorum, tüm evle ben kendim ilgileniyorum. Şueşime bakıyorum, çalışamıyorum. Eşim inanıyorum ki yürüyecekşu anda ilaçları çok pahalı olduğu için alamıyorum.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  APden Türk bayrağını yırtan Yunan vekile ceza

En Çok Okunanlar
Tüm hakları saklıdır.