Sağlık

35 yıldır çocuklarına kavuşmayı bekliyor

Spread the love

Düzce’nin Çilimli ilçesi Kırkharman köyünde oturan Kadriye Akbal (61), 1981 yılında köye fındık toplamak için gelen yengesinin ağabeyi İsmail S. ile kaçarak dini nikahla evlendi.

Çiftin, biri kız, 3 çocuğu oldu.

4 yıl sonra İsmail S., eşi Kadriye Akbal’ı köyüne fındık toplamaya gönderdikten sonra bu kez, komşusu ile kaçarak evlendi. Kadriye Akbal’ın babası, 3 çocuğun İsmail S.’ye verilmesini istedi.

‘CİNAYETİ VAR’ DEYİP, ŞİKAYETÇİ OLDU

Çocuklardan 2,5 yaşında olan Canan ile 3 aylık Ufuk, Kadriye Akbal’dan habersiz babalarına götürüldü. Kadriye Akbal, büyük çocuğu Yavuz’u alarak, Sakarya’dan köyüne döndü. Bu süreçten sonra Kadriye Akbal, babalarına götürülen çocuklarına ulaşamadı. Eşini defalarca şikayet eden Kadriye Akbal, bir sonuç elde edemeyince geçen yıl İsmail S. hakkında cinayet suçlaması ile şikayette bulundu.

Sıradaki Haberi Oku  Macron: 300ün altında nükleer savaş başlığımız var

BİRİNİ CAMİYE, DİĞERİNİ TREN İSTASYONUNA BIRAKTI

Şikayet üzerine Cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alınan İsmail S., 1984 yılının mart ayında Canan isimli kızını Eminönü Yeni Cami’ye, oğlu Ufuk’u ise Kumkapı’dakiistasyonuna bıraktığını söyledi. Evlat hasreti ile yanıp, gözyaşı döken Kadriye Akbal, “Babaları eşi ileçocuklarımı, bir şekilde kaybettiler. Komşum banayazdı. ‘Çocuklarının ikisi birer akşam arayla kayboldu, büyük çocuğuna sıra geldi’ dedi. Gittiğimde küçük çocuklar yoktu. O günden beri hep araştırdım. Sesimi duyurmaya çalıştım, babalarını dava ettim,bir sonuç alamadım.” dedi.

“KONUŞMASI İÇİN YALVARIYORUM”

Çocuklarının akıbetini öğrenmek istediğinieden Kadriye Akbal, “Kayıp olduklarıkızım 2,5 yaşında oğlum ise 3 aylıktı. Kızımın adını Canan koyduk. Kalçasının üzerinde 5parmak izi gibi beni var. Şikayetçi oldum. ‘Ben Kadriye ile evli değilim’ dedi. 1önce de cinayet suçlaması ile dava açtım. Çocuklarımın bana bir mezarı lazım. Eski eşimin bildiği bir şey varsa konuşması için yalvarıyorum. Bir şey yaptılarsa açığa çıksın, kendisi açıklasın. Son ifadesinde deistasyonuna ve camiye bıraktığını söylüyor. Araştırılmasını istiyorum.” diye konuştu.

Sıradaki Haberi Oku  Chloe Loughnan estetiğe karşı

“ÖLDÜLERSE ÖLÜSÜNÜ BULMAK İSTİYORUM”

Çocuklarından kendisine sadece bir resim ve 2 parça eşya kaldığını belirten Kadriye Akbal, “Çocuklar kime sığındı? Kim elinden tuttu? Kim sahip çıktı? Ben onlar yokken bir sıcak çorba içemedim, yatamadım. Onlar öyle sokağa atılır da birne kadar karnını doyurabilir? Benim ömrüm hasretle bitti. Çocuklarımdan geriye sadece bir resim kaldı. Üzerlerinden çıkardığım giysileri var. Bir yırtık çorap var. Onu da bir öğretmenvermişti çocuklara. 35 senedir her bayramım, o kıyafetlerle geçer. Artık yeter. Canlıysa canlı, öldülerse ölüsünü bulmak istiyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu